azerbaijan

جاذبه های گردشگری جمهوری آذربایجان

11156 2016/12/03
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 3.7]

جمهوری آذربایجان کشوریست در خاورمیانه و اروپای شرقی که از سویی به وسیله دریاچه خزر احاطه شده و از سوی دیگر با کشورهای ایران، روسیه، گرجستان و ارمنستان مرز مشترک دارد. وضعیت جغرافیایی خوب، باعث شده است تا جاهای دیدنی کشور آذربایجان مورد توجه گردشگران کشورهای همسایه و حتی دیگر نقاط جهان قرار بگیرد.

پایتخت جمهوری آذربایجان، شهر باکو می باشد در سواحل خزر واقع شده است و قدمتش به بیش از هزار سال می رسد.

بهترین فصل برای سفر به آذربایجان، بهار، تابستان و اوایل پاییز است. در این فصول آسمان صاف و زمین هم پوشیده از چمن و گل است و برای لذت بردن از جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان وقت مناسبی می باشد.

آذری ها، هم سال نوی میلادی را در ژانویه جشن می گیرند و هم نوروز پارسیان را در اول فروردین یا بیست و یکم مارس برگزار می کنند.

مسافران ایرانی برای ورود به آذربایجان نیازی به ویزا ندارند و فقط در مرز زمینی و یا فرودگاه، در گذرنامه مسافر مهر ورود می زنند.

سفر با اتومبیل شخصی به آذربایجان دارای امتیازات زیادی است. توقف های دلخواه در مسیر آستارا ـ باکو، استفاده از مناظر زیبای ساحلی و جنگلی این مسیر، آزادی و راحتی در سفر بخشی از این امتیازات هستند. همچنین این مورد برای لذت بردن بیشتر از جاده و جاذبه های کشور آذربایجان توصیه می شود.

قیمت هر لیتر بنزین در آذربایجان بین 550 الی 600 تومان می باشد که این قیمت در مقایسه با کشورهایی همچون ترکیه برای مسافران ایرانی مناسب به نظر می رسد. هزینه بنزین مصرفی به مراتب کمتر از هزینه جابجایی در شهر باکو با تاکسی است.

از باکو سه خروجی به مقاصد شمالی و فدراسیون روسیه، مقاصد جنوبی و ایران و مقاصد شرقی و گرجستان وجود دارد که می توان با خروج از هرکدام از این خروجی ها به شهرهای دیگر آذربایجان سفر کنید.

با این اوصاف سفر و دیدن جاذبه های توریستی کشور آذربایجان می تواند بسیار لذتبخش باشد. پس سفر به این کشور را از دست ندهید.

این کشور با ایرانسل و همراه اول قرارداد رومینگ دارد.

اطلاعاتی درباره جمهوری آذربایجان:

زبان رسمی: ترکی آذربایجانی

مذهب: اسلام

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 10 میلیون نفر

مساحت: 86,600 کیلومتر مربع

واحد پول: منات

پیش شماره: +994

احتلاف زمانی با ایران: نیم ساعت جلوتر

ولتاژ برق: 220 ولت

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای آذربایجان بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید