دریاچه سد لار مازندران

15325 ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

جذابیت های استان مازندران باعث شده تا هرساله تعداد زیادی از گردشگران و مسافران این استان زیبا را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. بخش زیادی از این گردشگران شاید مازندران را به خاطر سواحل زیبا و چشم انداز دریای مازندران انتخاب کرده باشند. اما این استان جاذبه های دیگری هم دارد که شاید برای خیلی از گردشگران ناشناخته باشند، اما بومیان زیادی اوقات تعطیل خود را در آنها سپری می کنند و از طبیعت دل انگیز و بکر آن لذت می برند.

دریاچه لار که در شهرستان آمل، بخش لاریجان و دهستان بالا لاریجان قرار دارد، یکی از این جاذبه ها است. این سد که نوع سدهای خاکی با هسته رسی است، وظیفه تامین آب زمین های زراعی اطراف سد و بخشی از آب آشامیدنی تهران را بر عهده دارد. این سد یکی از قدیمی ترین سدهای ایران است و در سال 1361 افتتاح شده است. در کنار این اهداف، دریاچه سد لار تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری منطقه شده است و در ایام تعطیل خانواده های زیادی را می بینید که برای تفریح به این دریاچه می آیند.

دریاچه سد لار در منطقه دشت لار قرار دارد. دشت لار یکی از زیباترین مناطق استان مازندران به شمار می رود. نزدیکی دریاچه به کوه دماوند باعث شده است تا مناطق اطراف دریاچه ی سد لار آب و هوای نسبتا خنکی داشته باشند که در فصل تابستان روحیه شما را عوض می کند. دشت لار در فصل بهار و به خصوص ماه اردیبهشت، مملوء از شقایق های زیبا است که منظره ای رویایی را به وجود آورده است. دریاچه سد لار در استان مازندران مکان خوبی برای کمپینگ یا استراحت پس از یک سفر طولانی می باشد.

دریاچه سد لار روی مرز استان های تهران و مازندران قرار گرفته است. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به استان زیبای مازندران، دیدن این دریاچه و مناطق اطراف آن را که از جمله جاذبه های گردشگری مازندران هستند، از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید