باغ فاتح کرج

23579 ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

در زمان قبل از انقلاب، توسط حاج محمد صادق فاتح یزدی ساخته شد.

یکی از جاذبه های گردشگری البرز، باغ فاتح کرج می باشد و در منطقه ای قرار دارد که در گذشته ای نه چندان دور یکی از سرسبزترین مناطق استان بوده است. باغ فاتح در منطقه جهانشهر کرج واقع است و بنیانگذار حاج محمد صادق فاتح یزدی می باشد به همین دلیل با نام باغ فاتح جهانشر هم شناخته می شود.

در سال های قبل از انقلاب، گروهی از مردمان یزد برای یافتن شغل و مکان بهتری برای زندگی به منطقه کرج آمدند و با وجود افراد سرمایه داری مانند حاج محمد صادق فاتح این منطقه خیلی سریع پیشرفت کرد و به آبادانی رسید. حاج صادق فاتح، مالک تعداد زیادی کارخانه بود که به اشتغال منطقه کمک فراوانی کرده است.

محمد صادق فاتح برای کارهای عام المنفعه ارزش زیادی قائل بود و در طول عمر خود مراکز و مدرسه های زیادی بنا کرد. ساخت مدرسه در چند شهر، ساخت ساختمان های پیکار با بی سوادی برای کارگران، زورخانه، بیمارستان، سردخانه، خوابگاه و آموزشگاه حرفه ای فاتح (که امروزه تبدیل به مرکز آموزش فنی و حرفه ای شده است) تنها گوشه ای از کارهای این مرد خیر است.

احداث پارک فاتح کرج یا پارک تنیس نیز به دست حاج فاتح یزدی صورت گرفت. باغ فاتح در کرج دارای 8 زمین تنیس می باشد که در کنار آن یک ساختمان اداری، یک فروشگاه فروش وسایل و ادوات ورزشی، رستوران ها و کافی شاپ ها، جایگاه هایی ویژه خبرنگاران و داوران و کمیته مسابقات، پیست سلامت و محوطه های وسیع فضای سبز می باشد که محیط بسیار مناسبی را برای علاقه مندان به ورزش و طبیعت فراهم آورده است.
اگر صبح به این پارک تنیس در کرج سر بزنید افراد زیادی را می بینید که برای ورزش صبحگاهی و دویدن به این پارک آمده اند. همچنین محوطه هایی برای علاقه مندان به والیبال و بسکتبال در این پارک وجود دارد.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند اگر در فصول بهار یا تابستان به شهر کرج سفر کردید، در کنار لذت بردن از گل های رنگارنگ که فضای باغ را تزئین کرده اند و زیبایی چشم نوازی به آن بخشیده اند، حتماً از صرف نهار یا شام در کنار خانواده و دوستانتان نیز لذت ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید