امامزاده شاه فرج‌ الله یاسوج

16082 2018/11/06
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

امامزاده شاه فرج‌ الله کجاست؟

استان کهکیلویه بویراحمد از جمله استان های کوهستانی کشور می باشد که جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی را در خود جای داده است و این موضوع باعث شده است که هر ساله گردشگران زیادی به آن سفر کنند. از جمله جاذبه های گردشگری این استان می توان به امامزاده شاه فرج‌ الله یاسوج اشاره کرد. این آرامگاه در شهرستان لامرد و سمت غربی شهر علامرودشت واقع شده است که به همین جهت با نام های امامزاده شاه فرج الله لامرد و امامزاده شاه فرج الله علامرودشت نیز شناخته می شود. امامزاده شاه فرج‌ الله با 8 واسطه از نوادگان امام موسی کاظم می باشند که در سال 438 هجری قمری فوت کرده اند.

آرامگاه امامزاده شاه فرج الله یاسوج در منطقه ای با چشم اندازهای طبیعی زیبا واقع شده است. همچنین ساختمان قدیمی بقعه امامزاده شاه فرج الله در سال 1385 تخریب شد و اداره کل اوقاف استان فارس 600 میلیون تومان جهت بازسازی و ایجاد آرامگاهی با شکوه تر به آن اختصاص داد. در این بازسازی یک گنبد و زائرسرا به آرامگاه اضافه شد و همچنین چندین پل و جاده دسترسی مناسب برای آرامگاه ساخته شدند. علاوه بر این به دلیل قرار گرفتن این بقعه در دامنه کوه نر، جاذبه های طبیعی فراوانی همچون قنات ها در اطراف آن به چشم می خورند که شما می توانید از آنها نیز بازدید به عمل آورید.

امامزاده شاه فرج‌ الله یاسوج هرساله میزبان گردشگران زیادی می باشد که از سرتاسر ایران به این مکان سفر می کنند. همچنین هرساله تعداد زیادی اردو زیارتی دانش‌ آموزی در این محل برگزار می شود. شما می توانید در صورت سفر به استان کهکیلویه بویراحمد و یا سفر با تور یاسوج گردی از این آرامگاه دیدن کنید.

آدرس امامزاده شاه فرج‌ الله : استان کهکیلویه بویراحمد، شهرستان لامرد‎، جنوب روستای کهنویه

عکس های امامزاده شاه فرج الله یاسوج

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید