غار آبی دانیال تنکابن

15895 2019/07/31
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار آبی دانیال کجاست؟

این غار در 5 کیلومتری متل قو یا همان سلمان شهر و در نزدیکی روستای دانیال واقع شده است و حد فاصله آن تا چالوس حدود 30 دقیقه و تا تنکابن 45 و دقیقه و همچنین تا عباس آباد 35 دقیقه است.

عکسهای غار آبی دانیال

غار آبی دانیال متل قو بعد از غار قوری قلعه و غار علیصدر جز یکی از بزرگترین غارهای آبی در کشور است که طول آن 2185 متر می باشد. در سال 2008 تعدادی از غار نوردان ایرانی و انگلیسی از این غار نقشه برداری کردند.

غار آبی دانیال مازندران را با اسم های دیگری مانند گرد کوه و چاری هم می شناسند. این غار 74متر از سطح دریا فاصله دارد و دارای یک دالان اصلی و دو تالار بزرگ است.

راهروی آن بسیار طولانی و پیچ در پیچ است و طول آن حدود 1500 متر و پهنای آن 1.5 متر است و در نهایت به راه های باریک و تو در توی کوتاه منتهی می شود.

پس از 300 متر به تالاری دیگر می رسید که به آن تالار خفاش می گویند و خفاش ها در بالای تالار خوابیده اند. در مرکز این تالار بلندی هایی مانند تپه وجود دارد که لازم است برای رسیدن به قله از آن بالا بروید و در ادامه برای طی کردن مسیر باید سینه خیز یک راه تقریبا طولانی را طی کنید. در کل این مسیر ممکن است بارها از آب سرد عبور کنید و یا برخی از مسیرها را غواصی کنید.

پس از گذر از تمام این مسیر ها در نهایت به یک تالار بزرگ به نام ریزان می رسید که با آهک های شیری تزئین شده است و دارای استلاکتیت های نازک و بلندی می باشد. هرچه جلوتر می روید دمای آب و هوای غار کاهش پیدا می کند و آب سرد تر و سقف غار هم کوتاه و کوتاه تر می شود.

به شما توصیه می کنیم که از همین قسمت برگردید چراکه برگشتن از داخل غار آبی دانیال 5 ساعتی طول می کشد. اگر نگران پیدا کردن مسیر در هنگام برگشت هستید می توانید از جریان آب کمک بگیرید.

دمای هوای غار آبی دانیال تنکابن حدود 23 درجه است و دمای آب هم تقریبا 17 درجه می باشد. هرچه در این غار جلوتر می روید دمای آب و دمای هوا هم کاهش پیدا می کند. شک نکنید که بازدید از این غار زیبا خالی از لطف نیست و در نوع خودش هم کاری پر از هیجان است.

جایی که دیگر چشم تان به آبی آسمان و آفتاب نمی خورد و در عوض به دنبال چراغ و یا یک لامپ روشن هستید تا مسیر پیش روی تان را بهتر ببینید. از ویژگی های غار آبی دانیال متل قو این است که می توانید هر زمانی که از راه رفتن خسته شدید بدون نیاز به راهنما، راه را پیدا کرده و همان راه رفته را بازگردید.

غار آبی دانیال در متل قو از جاذبه های گردشگری مازندران است که شما می توانید در تور ساری گردی از این مکان بازدید کنید.

آدرس غار آبی دانیال: سلمان شهر (متل قو)، خیابان دریاگوشه، روستای چاری، روستای دانیال، غار آبی دانیال

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید