farsh bazaar 1

بازار فرش اصفهان

32474 2016/08/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 3.1]
آدرس

بازار فرش اصفهان در محله ی تاریخی و قدیمی شهر بنا شده، این بازار دارای ورودی های متعددی است. بازار فرش در کنار بازارچه نو و مسجد سرخی می باشد که در یک بافت سنتی و قدیمی قرار گرفته، این بازار محل مناسبی برای خرید فرش های دستباف می باشد. در راستای بازار می توان مسجد و حسینیه را مشاهده کرد، دیگر امکانات رفاهی در سال های اخیر به بازار اضافه شده است.

اطلاعات اولیه بازار

farsh bazaar 2

بازار فرش در اصفهان یکی از قدیمی ترین بازار هاست، در دوران قدیم بازار ها راسته های تخصصی بودند که در آن ها به مشاغل خاص پرداخته می شد و خریداران برای رسیدن به خواسته ی خود به محل مشخص و مورد نظر رجوع می کردند. هنوز هم می توان نقش و نگار قالی های سنتی را بر روی گاری، گاریکش ها در سرای فرش نظاره کرد (هنوز هم این شغل وجود دارد).

بخش فروشگاه فرش اصفهان

farsh bazaar 3

مرکز خرید فرش اصفهان دارای انواع فرش های سنتی و جدید می باشد، فرش ها به دو روش ماشینی و دستبافت عرضه می شوند. غرفه های فعال بازار انواع فرش، قالیچه، قالی، پادری، گلیم و جاجیم را که متعلق به نقاط مختلف استان اصفهان می شود، در خود جای داده و به خریداران و گردشگران ارائه می دهند. شهروندان اصفهانی برای خرید و فروش قالی های خود به این مرکز خرید فرش مراجعه می کنند.

معماری بازار فرش اصفهان

farsh bazaar 4

پاساژ فرش در اصفهان از مصالح بومی و سنتی مثل آجر و ملات استفاده شده است. این بازار طاق های زیبایی دارد که حد فاصل دو طاق را فضای خالی پر می کند، دلیل این امر اینست تا در طول بازار ایجاد نور و سایه (ایجاد فضایی عرفانی و ایجاد روشنایی طبیعی بازار) را داشته باشد. فضای غرفه ها هنوز هم مثل گذشته سنتی با فاکتور های دل نشین است. درب مغازه ها کرکره ای و دارای سکویی بلند تر از سطح راسته اصلی بازار می باشد.

آدرس بازار فرش اصفهان : خیابان چهار باغ پائین، جنب بازارچه نو

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید