جاده اسالم به خلخال

20677 ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.2]
آدرس

همه ما وقتی به مسافرت می رویم در اکثر اوقات دوست داریم زودتر جاده خسته کننده تمام شود و به مقصد برسیم. اما گاهی اوقات نیز جاده ها آنقدر زیبا و دیدنی هستند که آرزو می کنیم ای کاش دیرتر به مقصد می رسیدیم و جاده به این زودی تمام نمی شد. جاده اسالم به خلخال بارزترین مثال از این موارد است.

جاده خلخال اسالم، شهرستان اسالم در گیلان را به شهرستان خلخال در اردبیل متصل می کند و طبیعت اطرافش آنقدر زیباست که شما را ترغیب می کند مقصد را فراموش کنید و مسافرت خود را در همین جاده بگذرانید.

طول جاده اسالم خلخال حدود 70 کیلومتر می باشد و یک مسیر کوهستانی است و در فصول گرم آب و هوایی خنک و دلپذیر دارد. جاده اسالم به خلخال در زمستان، اغلب به خاطر بارش های سنگین برف مسدود است.

تمام جلوه های زیبایی طبیعت را می توان در این 70 کیلومتر دید. جنگل های انبوه به همراه حیوانات مختلفی که در آنها زندگی می کنند، دشت های وسیع مملو از گل ها و گیاهان مختلف و آبشار و دریاچه که این جاده را به جاده ای بهشتی تبدیل می کند.

در مسیر می توانید بومیانی را ببینید که با ظاهر ساده و خانه هایی که روی تپه ها ساختند، به خوبی این منظره زیبا را تکمیل کرده اند. همچنین می توانید کندوهایی که برای تهیه عسل در کنار جاده درست شده اند را ببینید. مسیر جاده پیچ در پیچ است و با وجود درختانی که بر آن سایه انداخته اند هیچوقت خسته کننده نمی شود.

چشم اندازهای دامنه های سرسبز و زیبای این جاده باعث می شود دلتان بخواهد مدتی را کنار جاده توقف کنید. اما زمانی که هوا کمی مه آلود است جلوه ای دیگر از زیبایی این جاده نمایان می شود. مه تقریبا غلیظی که جاده اسالم به خلخال در پاییز را می پوشاند و نمایی رویایی به آن می دهد. در نزدیکی خلخال یک چشمه آب گرم به نام کیوی وجود دارد که مکان مناسبی برای اتراق می باشد.

در 20 کیلومتری خلخال جاده روستای نهالستان پیرسون وجود دارد که از طریق آن می توانید وارد جنگل شوید. اگر مسیر را ادامه دهید به قله ای می رسید که اشراف نام دارد و چشم اندازی را که در آن جا تجربه می کنید همیشه در ذهن شما خواهد ماند. رودخانه ای خروشان تقریبا تمام مسیر شما را همراهی می کند. اگر فیلم حضرت سلیمان را دیده باشید شاید کمی از مناظر اطراف اسالم برایتان آشنا باشد. این مکان لوکیشن شهر اورشلیم در فیلم حضرت سلیمان بوده است.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند حتما از جاده اسالم به خلخال در تابستان و بهار و رویش شکوفه ها دیدن کنید و مناظر زیبا و فوق العاده آن را از دست ندهید.

در ادامه تصاویر دیگری از جاده اسالم به خلخال را مشاهده می کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید