آبشارهای سیمک کرمان

19871 ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار سیمک کجاست؟

آبشارهای زیبای سیمک در 35 کیلومتری شمال کرمان در روستای کوهپایه واقع شده است. کرمان از وسیع ترین استان های ایران به شمار می رود و پر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی می باشد.

عکس آبشار سیمک

در منطقه ی کوهپایه ای 13 آبشار در کنار هم می توان مشاهده کرد که صعود و فرود از آبشارهای سیمک نیازمند ابزار های فنی است. نکته ای که حائز اهمیت است این است که چطور از صخره ها بالا و پایین بروید و ابزار های مورد نیاز را فراموش نکنید.

این منطقه همواره پذیرای کوهنوردان و صخره نوردان مختلف است. آبشارهای سیمک در کرمان، جاذبه ای دلچسب در گرمای این استان محسوب می شوند. اردوگاهی به نام اردوگاه سیمک در آن جا وجود دارد که تحت مدیریت آموزش پرورش قرار گرفته است.

امکانات و زیر ساخت های مختلف و اردوگاه سیمک باعث شده است که گردشگران فراوانی در طول سال از این منطقه دیدن نمایند. روستای کوهپایه از 161 روستا تشکیل شده است و مرکز آن روستای ده لولو می باشد.

تنگه سیمک کرمان

تنگه ای زیبا و کم نظیر در شمال روستای کوهپایه وجود دارد به نام تنگه سیمک کرمان است و عرض بسیار کمی دارد. عرض آن بین 3 تا 5 متر می باشد و دیواره های بسیار بلندی دو طرف آن را احاطه کرده است. نام آبشار سیمک از همین طریق انتخاب شده است.

برای رسیدن به آبشار ها باید به مرکز روستای ده لولو بروید و پس از پشت سر گذاشتن روستاهای در انارستان، سیمک، اسلام آباد، عبدل آباد و روستای درب آسیاب به اردوگاه شهید باهنر می رسید. از اردوگاه حدودا 3 کیلومتر جاده ی سنگچین و مناسب وجود دارد که باید طی کنید تا به تنگه سیمک کرمان که به آن تنگه بندر نیز می گویند برسید.

پس از دیدن آبشار های سیمک پیاده روی بین دره و آبشار ها لذت بخش است. لانه های زیبای پرندگان که به اشکال گوناگون و جالب ساخته شده است تماشایی است. اگر از اولین آبشار پایین بیایید برای بیرون آمدن از دره باید تا آخرین آبشار بروید زیرا در دو سمت تنگه دیواره های بلند و بسیار سخت وجود دارند که اجازه ی بیرون آمدن به شما نمی دهند.

آبشارهای سیمک از مهمترین جاذبه های طبیعی کرمان محسوب میشوند که شما می توانید در تور کرمان گردی از این مکان بازدید کنید.

آدرس آبشارهای سیمک: 35 کیلومتری شمال کرمان، روستای کوهپایه

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید