آبشار سه کاسه جهان جان

16073 2018/12/22
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار سه کاسه جهان جان کجاست؟

استان کرمان به واسطه جاذبه های طبیعی و تاریخی که در خود جای داده است، از جمله استان های گردشگری کشور به حساب می آید و از همین رو هرساله میزبان هزاران گردشگری می باشد که جهت بازدید از این جاذبه ها به آن سفر می کنند. اما در این استان برخلاف استان های شمالی کشور، جاذبه های طبیعی از تنوع زیادی برخوردار نیستند و تعداد آنها محدود می باشد. یکی از جاذبه های طبیعی کرمان که در این مقاله می خواهیم به برسی آن بپردازیم، آبشار سه کاسه جهان جان می باشد که در مسیر جاده اصلی بافت – کرمان و در یک کیلومتری روستای جهان جان واقع شده است.

عکس آبشار سه کاسه جهان جان

آبشار سه کاسه جهان جان کرمان در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا واقع شده است و دارای یک رودخانه دائمی می باشد که در تنگه رودخانه جهان جان قرار دارد؛ به همین جهت این آبشار در تمامی فصول سال دارای آب می باشد. آبشار سه کاسه جهان جان در ادامه مسیر خود به سد بافت میریزد. این آبشار زیبا 10 متر ارتفاع دارد و آب پس از ریزش از این ارتفاع، وارد سه کاسه پلکانی می شود و از همین رو به آبشار سه کاسه شهرت پیدا کرده است. در اطراف آبشار پوشش جنگلی انبوهی به چشم نمی خورد اما چند رودخانه و جاذبه طبیعی دیگر نیز در این محل وجود دارد که گردشگران می توانند از آنها نیز بازدید کنند.

اگر قصد بازدید از این آبشار را دارید پیشنهاد می کنیم که در فصل بهار اقدام به این سفر گردشگری کنید. در فصل بهار میزان آب رودخانه های این منطقه بیشتر شده و منطقه از لحاظ پوشش گیاهی در وضعیت بهتری قرار میگیرد و که به همین جهت بهترین زمان بازدید از این آبشار در فصل بهار و از اواسط فروردین ماه تا اواخر اردیبهشت ماه می باشد.

آبشار سه کاسه در جهان جان از جمله جاذبه های طبیعی استان کرمان می باشد که شما می توانید در تور کرمان گردی از آن بازدید به عمل آورید.

آدرس آبشار سه کاسه جهان جان : استان کرمان، مسیر جاده بافت – کرمان – 1 کیلومتری روستای جهان جان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید