آبشار اسکیلم رود سوادکوه

17593 ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

آبشار اسکلیم رود کجاست؟

آبشار اسکلیم رود واقع در سوادکوه یکی از جذاب ترین مکان های گردشگری و پر بازدید مازندران است. طبیعت بکر و دست نخورده و از همه مهم تر وجود جنگل های هیرکانی لفور در این منطقه موجب شده تا سالانه افراد زیادی به روستای لفور برای دیدن آبشار اسکلیم سفر کنند.
روستای لفور دارای 84 آبشار بزرگ و کوچک است و به همین دلیل به سرزمین آبشارها شهرت دارد، و همانطور که می دانید یکی از همین آبشارهای بی نظیر و زیبا آبشار اسکلیم رود مازندران است.

عکس آبشار اسکلیم رود

آب آبشار آهکی اسکلیم از یک تپه جنگلی که در نزدیکی خودش است، سرچشمه می گیرد. در مسیر تپه جنگلی تا رودخانه اسکلیم رود، می توانید شاهد آبشارها و حوضچه های کوچک و بزرگی باشید که بسیار دیدنی و زیبا هستند. ارتفاع آبشار اسکیلم رود سوادکوه تقریبا 32 متر است و در پایین آن 200 حوضچه که از جنس آهک هستند وجود دارد.

به شما پیشنهاد می کنیم پس از آب تنی در حوضچه های آبشار، گشت و گذار در جنگل های اطراف آن را از دست ندهید. اگر به جنگل نوردی علاقه داشته باشید، جنگل اسکلیم رود با طبیعت بی نظیرشان بهترین گزینه برای سپری کردن یک روز فوق العاده در طبیعت هستند. شما می توانید در جنگل اسکلیم رود (لفور) که قدمت شان مربوط به دوران ژوراسیک است قدم بزنید و خستگی خود را با دیدن طبیعت زیبا و وصف ناشدنی آن به در کنید. بهترین زمان رفتن به جنگل ها و آبشار اسکلیم رود، فصل بهار و تابستان است چراکه سوادکوه منطقه ای ییلاقی بوده و در فصل های سردی مانند پاییز و زمستان چندان مناسب سفر نیست.

برای دسترسی به مسیر آبشار اسکلیم رود می توانید از چند مسیر مختلف عبور کنید. فاصله تهران تا روستای لفور تقریبا 250 کیلومتر است و برای دسترسی به آن ابتدا باید به سمت آمل بروید و قبل از اینکه به لفور برسید می توانید از سد البرز هم دیدن کنید.

نکته جالب و قابل توجه در مورد آبشار اسکلیم رود این است که آثار تاریخی زیادی از دوره عصر آن در آن رویت شده که این آثار شامل خانه ها، خمره هایی برای ذخیره سازی مواد غذایی، تنور، قالب های مخصوص ذوب فلز و سنگی می باشد.

همانطور که در قسمت بالا گفتیم در مسیر روستای لفور با سد البرز هم روبرو می شوید که بازدید از آن خالی از لطف نیست. این سد با ارتفاع 72 متر بر روی محل تلاقی آذر رود و اسکلیم رود بنا شده است و آب چندین روستا و شهرهایی مانند بابلسر، جویبار و قائم شهر را تامین می کند.

آب آبشار آهکی اسکلیم از جاذبه های طبیعی مازندران است که شما می توانید در تور ساری گردی از این مکان دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید