آبگرم ایوب پیغمبر بجنورد

18748 2018/09/16
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4.3]
آدرس

چشمه آبگرم ایوب پیغمبر کجاست؟

آبگرم ایوب پیغمبر خراسان شمالی در فاصله 95 کیلومتری شهرستان بجنورد مرکز استان قرار دارد. چشمه آبگرم ایوب پیغمبر بر روی تپه ای به ارتفاع 300 متر از سطح گیفان (دهستان که آبگرم در آن است) قرار گرفته است.

آبگرم ایوب بجنورد گوگردی می باشد به همین دلیل بسیاری از افراد برای درمان بیماری پوستی خود به آن سفر می کنند. آب چشمه اصلی گرمه بجنورد دارای دو استخر جداگانه برای آقایان و بانوان می باشد.  دمای آب چشمه ایوب 47 درجه سانتی گراد حرارت دارد و تلفیق دوچشمه آب سرد و گرم دمای آب استخر را برای شنا مساعد نموده است.

عکس چشمه آبگرم ایوب پیغمبر

بنا بریک باور قدیمی از اهالی روستا، حضرت ایوب برای درمان بیماری خود به این منطقه آمده و عصای خود را بر زمین کوبیده و از آن نقطه آبگرمی از دل زمین بیرون زده است. روستاییان اطراف چشمه آبگرم ایوب پیغمبر احترام خاصی برای آب چشمه قائل هستند و شنا را باید با نام خدا آغاز کنند. در نزدیکی چشمه آبگرم ایوب پیغمبر آرامگاهی وجود دارد که منصوب به ایوب پیغمبر است و افراد پس از استفاده از آبگرم و تطهیر بدن خود به این مکان برای زیارت می روند.

در سال 1334 جهت قبر این آرامگاه به سمت قبله تغییر داده شده که نشان از قدمت آن به قبل از اسلام می رسد. روستای ایوب دارای هوای معتدل و پوشش گیاهی خوراکی و دارویی کم نظیری است اما متاسفانه نبود جاده مناسب که منتهی به آن می شود و یا عدم وجود اقامتگاهی برای گردشگران باعث عدم استقبال گردشگران زیادی از آن شده است.

آدرس آبگرم ایوب پیغمبر: خراسان شمالی، بجنورد، دهستان گیفان در 86 کیلومتری شمال بجنورد، روستای ایوب

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید