منطقه ییلاقی دشت النزه گیلان

15233 2018/07/21
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 2.8]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

ییلاقات استان گیلان جزو مناطقی هستند که در فصل تابستان به مکان مناسبی برای گردشگری بدل می شوند. بی اغراق ییلاقات گیلان را می توان به مثابه بهشتی فرا زمینی توصیف کرد که در روزهای گرم سال، خنکای لذت بخشی را برای گردشگران به ارمغان می آورند و خستگی را از تن هر مسافری به در می کنند.  یکی از معروف ترین ییلاقات گیلان، منطقه ییلاقی دشت النزه گیلان می باشد. برای بازدید از ییلاق النزه باید پس از میدان شهدای شاندرمن به سمت چپ حرکت کرد تا وارد جاده شاندرمن – النزه شد. با ورود به این مسیر باید از روستاهای سنفیه، چای خاله، سبل خوار، برزف، بوستون گاه، استه سر، چپرود، معاف، گسکیجان، اولم و بیتم عبور کرد تا به روستای النزه رسید.

عکس دشت النزه گیلان

ییلاق النزه شاندرمن دشتی پهناور و سرسبز است که با کوه های پوشیده از درختان جنگلی و انواع گیاهان احاطه شده و دارای مناظر بی بدیلی می باشد. منطقه دشت النزه ماسال به دلیل وجود طبیعت بکر و آب و هوای خنک و مطبوع، خاطرات سفری هیجان انگیز را برای مسافران رقم می زند. وجود خانه های قدیمی چوبی نیز خود سبب زیبایی هرچه بیشتر این منطقه شده است.

منطقه ییلاقی دشت النزه علاوه بر جاذبه های طبیعی بی بدیل دارای حس و حال مذهبی نیز می باشد. دلیل این امر وجود بقعه امامزاده ابراهیم در دشت النزه است. برای رسیدن به بقعه امامزاده ابراهیم باید در حدود پنج دقیقه پیاده روی کرد تا به آنجا رسید. در کنار بقعه امامزاده ابراهیم شاهد وجود یک درخت کهنسال  می باشیم که در حدود 200 سال قدمت دارد. بنابر باور مردم محلی این درخت برای برآورده شدن حاجات بسیار موثر و کارگشا است. به همین دلیل آنها پارچه های سبز و نخ و شمشاد را از ضریح کوچک آن آویزان می کنند تا حاجت بگیرند.

در اطراف بقعه زیبایی های طبیعی بی بدیلی نیز مشاهده می شود. برای مثال یک چشمه بزرگ و روان نیز در حوالی امامزاده وجود داردکه بسیار باصفا و دیدنی است. چندین نوع درخت میوه نیز در اطراف چشمه دیده می شود که به هرچه زیباتر شدن منطقه کمک می کنند. کمی دورتری از بقعه نیز یک آبشار به نام آبشار واشیاره قرار دارد که البته راه دسترسی به آن ساده نیست. دشت النزه چندین کوه بلند نیز دارد که کوه پیلم در شمال کوه شعله مرتفع ترین کوه این ناحیه می باشد.

بهرین زمان برای سفر به مناطق ییلاقی دشت النزه فصل تابستان است. امکان اجاره خانه های چوبی باصفای این منطقه برای گردشگریان وجود دارد و آنها به همین سبب می توانند شب را در این کلبه ها گذرانده و از تجربه ناب اقامت در جنگل بیش از پیش لذت ببرند. نشاط آوران بازدید از دشت النزه را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استان گیلان به شما پیشنهاد می کند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید