تالاب استیل گیلان

12830 ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تالاب استیل گیلان یکی از مهمترین تالاب های ایران است. تالاب استیل با در برداشتن گونه های مختلف جانوری و گیاهی که برخی از آنها کمیاب هستند، و همچنین مناظر و چشم اندازهای طبیعی و کوهستانی در اطراف آن، به یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان گیلان تبدیل شده است. تالاب استیل عباس آباد آستارا به عنوان یکی از 5 منطقه نمونه گردشگری استان گیلان شناخته شده است و همواره مورد توجه محققان و علاقه مندان به طبیعت بوده است.

تالاب استیل در آستارا در کنار جاده رشت به آستارا و رو به روی یک پمپ بنزین قرار دارد و از این جهت دسترسی به آن بسیار آسان است. اگر از رشت یا انزلی به سمت آستارا می روید می توانید ساعتی را در کنار این تالاب زیبا به خوشی بگذرانید. در تالاب استیل عباس آباد ماهیانی مانند کپور و اردک ماهی و پرندگان کمیابی مانند چینگیر نوک سرخ زندگی می کنند. این پرندگان از نواحی قطبی و اروپای مرکزی برای زاد و ولد به این تالاب مهاجرت می کنند.

طبیعت اطراف تالاب استیل انزلی نیز بسیار چشم نواز است. جنگل ها و مزارع و کشتزارهای سرسبز اطراف تالاب در کنار کوه های مرتفع منطقه منظره های زیبایی را خلق کرده است. درختان زیبای توسکا در این چشم اندازها بسیار جلب توجه می کنند. درختان درون تالاب ریشه در آب دارند و همواره درون تالاب در حال حرکت هستند. برای همین به آن تالاب درختان شناور نیز می گویند.

تالاب استیل استارا نزدیک به 138 هکتار مساحت دارد. در سمت غرب تالاب جنگل های انبوهی وجود دارد که بسیار دیدنی هستند. همچنین کوه اسپینه در نزدیکی این تالاب قرار دارد که خود یکی از جاذبه های گیلان است. این تالاب به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری آستارا تبدیل شده و وجود هتل های بین المللی در نزدیکی تالاب باعث شده تا از آن استقبال خوبی بشود.

تالاب استیل یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری گیلان است و نشاط آوران به شما توصیه می کند بازدید از آن به خصوص در فصل تابستان که پرندگان مهاجر در آن مستقر می شوند را فراموش نکنید. 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید