چشمه جوشک شیراز

5239 ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 15 امتیاز : 4.6]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

شهر شیراز بدون شک یکی از زیباترین و قدیمی ترین شهرهای ایران است. این شهر زیبا با داشتن تاریخ و فرهنگی غنی همواره توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است. اما طبیعت و جاذبه های طبیعی اطراف این شهر نیز بسیار زیبا و دیدنی هستند. یکی از این جاذبه های طبیعی چشمه جوشک فارس در شیراز است که در روستای قصر قمشه قرار دارد. این چشمه زیبا در ایام تعطیلات میزبان بومیان و گردشگرانی است که می خواهند ساعتی را در اطراف این چشمه استراحت کنند.

چشمه جوشک زیبا در سمت شمال غربی شهر شیراز قرار گرفته است و سرچشمه رودخانه اعظم می باشد. رودخانه اعظم محل تامین آب باغ های میوه در روستاهای منصورآباد، قصر دشت، قصر قمشه و دیگر روستاهایی که در مسیر آن قرار دارند می باشد. اطراف چشمه طبیعتی زنده و شاداب دارد. محیط کوهستانی اجازه رشد درختان و گونه های گیاهی زیادی را نمی دهد، اما گیاهان کوهستانی و استپ های کوهی را به وفور در اطراف چشمه جوشک قصرقمشه می توان دید.

آب و هوای اطراف چشمه جوشک شیراز در ایام بهار بسیار مطبوع است. در تابستان نیز که هوای داخل شهر گرم است، هوای اطراف چشمه خنک و به همراه نسیمی ملایم می باشد که بسیار لذت بخش است. اما در فصول پاییز و زمستان آب و هوای اطراف چشمه جوشک فارس رو به سردی می رود و اگر با سرما میانه خوبی ندارید، بهتر است در این فصول به این چشمه سر نزنید.

شهر شیراز با مردمانی فرهیخته و مهمان نواز در تمام ایام سال میزبان گردشگران بسیاری است. در کنار آثار تاریخی و فرهنگی با ارزش شیراز می توان از طبیعت زیبا و چشم نواز اطراف نیز بهره برد. چشمه جوشک شیراز در استان فارس که محل زیست گونه های مختلف جانوری است، بسیار زیبا و دیدنی است. چشمه جوشک شهر شیراز یکی از جاذبه های گردشگری فارس است و نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا در کنار آثار تاریخی این شهر، از جاذبه های طبیعی آن نیز دیدن کنید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند