چشمه جوشک شیراز

15634 2018/01/15
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 16 امتیاز : 4.6]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

شهر شیراز بدون شک یکی از زیباترین و قدیمی ترین شهرهای ایران است. این شهر زیبا با داشتن تاریخ و فرهنگی غنی همواره توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است. اما طبیعت و جاذبه های طبیعی اطراف این شهر نیز بسیار زیبا و دیدنی هستند. یکی از این جاذبه های طبیعی چشمه جوشک فارس در شیراز است که در روستای قصر قمشه قرار دارد. این چشمه زیبا در ایام تعطیلات میزبان بومیان و گردشگرانی است که می خواهند ساعتی را در اطراف این چشمه استراحت کنند.

چشمه جوشک زیبا در سمت شمال غربی شهر شیراز قرار گرفته است و سرچشمه رودخانه اعظم می باشد. رودخانه اعظم محل تامین آب باغ های میوه در روستاهای منصورآباد، قصر دشت، قصر قمشه و دیگر روستاهایی که در مسیر آن قرار دارند می باشد. اطراف چشمه طبیعتی زنده و شاداب دارد. محیط کوهستانی اجازه رشد درختان و گونه های گیاهی زیادی را نمی دهد، اما گیاهان کوهستانی و استپ های کوهی را به وفور در اطراف چشمه جوشک قصرقمشه می توان دید.

آب و هوای اطراف چشمه جوشک شیراز در ایام بهار بسیار مطبوع است. در تابستان نیز که هوای داخل شهر گرم است، هوای اطراف چشمه خنک و به همراه نسیمی ملایم می باشد که بسیار لذت بخش است. اما در فصول پاییز و زمستان آب و هوای اطراف چشمه جوشک فارس رو به سردی می رود و اگر با سرما میانه خوبی ندارید، بهتر است در این فصول به این چشمه سر نزنید.

شهر شیراز با مردمانی فرهیخته و مهمان نواز در تمام ایام سال میزبان گردشگران بسیاری است. در کنار آثار تاریخی و فرهنگی با ارزش شیراز می توان از طبیعت زیبا و چشم نواز اطراف نیز بهره برد. چشمه جوشک شیراز در استان فارس که محل زیست گونه های مختلف جانوری است، بسیار زیبا و دیدنی است. چشمه جوشک شهر شیراز یکی از جاذبه های گردشگری فارس است و نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا در کنار آثار تاریخی این شهر، از جاذبه های طبیعی آن نیز دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید