مازیچال کلاردشت مازندران

15515 ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

روستای مازیچال کجاست؟

مازیچال یکی از زیباترین دهکده های نزدیک به کلاردشت است که با ارتفاع 2600 متری از سطح دریا واقع شده است. غرق شدن در تماشای آسمانی مملو از ابرهای شناور در ارتفاعات احساسی غیر قابل وصف برای شما به ارمغان خواهد آورد. شما می توانید در دهکده زیبای مازیچال کلاردشت هر روز شاهد چنین پدیده طبیعی زیبایی باشید حتی اگر در بعضی از روزها این پدیده به دلایلی به وجود نیاید تماشای چالوس و رامسر در ارتفاعات احساسی وصف ناشدنی دارد.

عکس مازیچال کلاردشت

بهترین زمان سفر به روستای مازیچال کلاردشت فصل پاییز است آن هم وقتی که جنگل های منطقه مناظری زیبا و رویایی دارند. برای کسانی که به جنگل نوردی در فصل پاییز علاقه دارند، سفر به دهکده مازیچال کلاردشت در این فصل می تواند گزینه مناسبی باشد.

طبیعت مازیچال در پاییز همچون تابلو نقاشی است که گویی خدا نقاش آن باشد. اگر قصد دارید تا به دور از هیاهو و شلوغی شهر چند روزی را در این دهکده زیبا سپری کنید به شما پیشنهاد می کنیم حتما در فصل بهار و یا تابستان به این منطقه سفر کنید.

جنگل مازیچال کلاردشت مملو از درختان سر به فلک کشیده بلوط است به همین دلیل آن را مازیچال می نامند. در گویش محلی “ماز” به معنی درخت بلوط و “چال” هم یعنی گودال.

برای دسترسی به مسیر دهکده مازیچال مازندران ابتدا باید از جاده چالوس به مرزن آباد رفته و به سمت کلاردشت بروید، از آنجا تغییر مسیر داده تا به میدان کلاردشت برسید، 7 کیلومتر پس از میدان به جاده مازیچال خواهید رسید.

از لحاظ امکانات رفاهی، هیچگونه فروشگاه و یا مغازه ای در اطراف مازیچال در کلاردشت وجود ندارد، از طرفی ساکنین این دهکده به مشغول به دامپروری و کشاورزی هستند و معمولا غذای خود را از این را تهیه می کنند. بنابراین اگر قصد دارید تا چند روزی را در مازیچال سپری کنید، بهتر است حتما با خودتان وعده های به اندازه کافی همراه داشته باشید. اما از آنجا که شغل اکثر ساکنین دهکده دامداری است، می توانید از آن ها پنیر و ماست محلی تازه بخرید و نوش جان کنید.

همانطور که گفتیم اگر قصد ماندن در مازیچال را دارید بهتر است تمام تجهیزات مخصوص کمپینگی را به همراه داشته باشید خصوصا اگر در فصل زمستان سفر می کنید. اما به شما توصیه می کنیم که در این فصل زمستان به مازیچال سفر نکنید چراکه حیوانات وحشی مانند خرس، گرگ و گراز در اطراف دره و در جنگل ها در رفت و آمند هستند.

مازیچال کلاردشت از جاذبه های طبیعی مازندران است که شما می توانید با رفتن به تور ساری گردی از این مکان فوق العاده دیدنی هم استفاده کنید.

آدرس مازیچال کلاردشت: جاده کلاردشت به عباس آباد، 23 کیلومتر بعد از فرعی منشعب سمت چپ جاده، دهکده مازیچال

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید