آبشار فدامی داراب

14384 2018/11/17
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار فدامی کجاست؟

شهرستان داراب در جنوب شرقی ترین بخش استان فارس و در مسیر بندرعباس قرار گرفته است. این شهرستان از حیث وجود جاذبه های طبیعی بسیار غنی بوده و جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است که از جمله آنها می توان به فدامی داراب داراب اشاره کرد. این آبشار زیبا خود به دو دسته آبشارهای شور و شیرین فدامی تقسیم می شود. در گذشته نه چندان دور عرض این آبشار به 800 متر می رسید و به عنوان عریض ترین آبشار طبیعی ایران شناخته میشد، اما امروزه به دلیل خشک سالی های پی در پی و همچنین عدم توجه کافی و استفاده بی رویه کشاورزان از آب، عرض آن به 200 متر کاهش پیدا کرده است.

آبشار فدامی در ارتفاع 900 متری از سطح دریا واقع شده است و ارتفاع آن از 12 تا 20 متر متغیر می باشد. آب این آبشار از چشمه ای که در فاصله 500 متری از آن قرار گرفته است تهیه می شود. علاوه بر این از آب این آبشارها، رودخانه هایی ایجاد شده است که بسیاری از زمین های پایین دست آن را آبیاری می کنند. همچنین نخل های خودرو در اطراف این آبشار رشد کرده اند که به زیبایی های آن افزوده اند.

علاوه بر نکات ذکر شده، به دلیل فعالیت های ژئوفیزیکی در اطراف آبشار فدامی شهرستان داراب، تعداد زیادی غار با عمق های مختلف وجود دارد. اما نکته ای که بر ارزش این آبشار می افزاید میزان سردی و گرمی آب آن در فصول مختلف سال می باشد. در فاصله 20 متری آبشار، آب شور و شیرین و سرد و گرم با یکدیگر مخلوط شده و این موضوع باعث می شود که آب این آبشار در فصل زمستان گرم و در فصل تابستان سرد باشد و به همین جهت شما می توانید در تمامی فصول سال از این آبشار زیبا بازدید کنید.

آدرس آبشار فدامی داراب: استان فارس، بخش فورگ شهرستان داراب، هشت کیلومتری شمال غربی شهر فدامی

عکس های آبشار فدامی داراب

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید