مجموعه تفریحی گنجنامه همدان

بازدید : 798 بار
تله کابین گنجنامه همدان,دهکده تفریحی توریستی گنجنامه همدان,سنگ نبشته های گنجنامه
تاریخچه : تفرجگاه گنجنامه همدان یا به قولی دهکده تفریحی گردشگری گنجنامه همدان از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است. بخشهایی که گاه تاریخی باستانی در پشت خود دارند و همچنین بخشهایی که در جهت رفاه و تفریح گردشگران و علاقمندان ایجاد شده است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

سنگ نبشته های گنجنامه :
سنگ‌ نبشته‌ های گنج‌ نامه، نوشتار هایی از دوران داریوش و خشایارشاه هخامنشی است که بر دل یکی از صخره‌ های کوه الوند در فاصله ۵ کیلومتری جنوب غرب همدان و در انتهای درهٔ عباس‌ آباد حکاکی شده‌ است.
کتیبه‌ ها هر کدام در سه ستون ۲۰ سطری به زبان‌ های پارسی باستان، بابلی و عیلامی قدیم نوشته شده‌ اند. متن پارسی باستان در سمت چپ هر دو لوح جای گرفته‌ است و پهنایی معادل ۱۱۵ سانتی متر دارد. متن بابلی در وسط هر دو کتیبه نوشته شده و متن عیلامی در ستون سوم قرار دارد.

گنجنامه همدان,مجموعه گنجنامه همدان,مجموعه ورزشی تفریحی گنجنامه همدان

مجموعه تله کابین گنجنامه :
مجموعه تفریحی، توریستی و ورزشی تله کابین گنجنامه همدان در میدان گنجنامه و در 5 کیلومتری شهر همدان و در مجاورت کتیبه‌ های کهن و آبشار گنجنامه واقع شده است.
تله‌ کابین گنجنامه همدان وسیله‌ ای برای عزیمت به ارتفاعات کوهستانی قله‌ ای است که این روزها به «عروس کوه‌های ایران» معرف حضور همگان بوده و بدون تردید زیبایی‌ های نهفته در دل رشته کوه الوند از جمله طبیعت دلربا، کوه‌ ها و صخره‌ های بلند و آبشار زیبای گنج‌ نامه، جذابیت‌ های گردشگری منحصر به فردی را فراهم ساخته است.

تله کابین گنجنامه همدان,دهکده تفریحی توریستی گنجنامه همدان,سنگ نبشته های گنجنامه

آب و هوای مطبوع کوهستان، دره فرح بخش الوند و چشم انداز زیبای دشت میشان جذابیتی را پدید آورده که گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب می نماید.
این پروژه عظیم تحولی عظیم در گردشگری ایران است که تمامی امکانات یک گردشگر، اعم از تفریحی، ورزشی، اقامتی و حتی آموزشی را فراهم می کند.

تله کابین گنجنامه همدان,دهکده تفریحی توریستی گنجنامه همدان,سنگ نبشته های گنجنامه
امکانات خاص هیجان انگیز ورزشی نظیر سکوی پرش بانجی جامپینگ، کابل پرواز تیرول، دیواره سنگ نوردی، پیست تریال، تعادل هوایی (رنجر)، سالن بولینگ، پیست اسکی، پیست سورتمه سواری و … به همراه امکانات و خدمات ویژه تفریحی شامل شهربازی سر پوشیده، باغ گیاهان، راه اندازی غرفه های صنایع دستی، پوشاک، عرقیجات، محصولات فرهنگی، آتلیه عکاسی، رستورانهای سنتی و فرنگی و پارکینگ‌ های روباز و سر پوشیده قابلیت حضور گردشگران را در بهترین شکل فراهم نموده است تا گردشگران ساعاتی طولانی و حتی چند روز از ایام سفر خود را در این دهکده تفریحی توریستی گنجنامه همدان در کنار الوند، کوه همیشه سرفراز بگذرانند.

آدرس : همدان - شهر همدان، جاده گنجنامه
فاصله زمانی تا همدان 16 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز همدان ۸٫۷ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *