غار منج شهرکرد

14768 2018/11/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار منج شهرکرد کجاست؟

استان چهارمحال و بختیاری از جمله استان های کوهستانی فلات مرکزی ایران می باشد که به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه ای که در آن قرار دارد، جاذبه های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است. از جمله جاذبه های این استان و به ویژه مرکز آن می توان به غار منج شهرکرد اشاره کرد. این غار زیبا که در 204 کیلومتری شهرکرد و در مسیر روستای منج به قلعه مدرسه واقع شده است. نام این غار از روستای منج که جمعیتی حدود 20 هزار نفر را در خود جای داده است گرفته شده است.

عکس غار منج شهرکرد

غار منج در شهرکرد در زمان حفر یک تونل جهت دور نمودن رودخانه منج از تاسیسات سد پدیدار شد. در این غار ابزار آلاتی همچون تیغه ها، نوک پیکان سنگی و درفش کشف شده است که نشان دهنده این موضوع می باشد که روزی انسان های اولیه و غار نشین در آن سکونت داشته اند. علاوه بر این فضای داخل این غار به صورت تک حفره گنبدی شکل می باشد و در آن هیچ یک از ویژگی های رایج در غارهای دیگر یافت نمی شود. همچنین در کف این غار سنگ های ریزشی حجیمی به چشم می خورند که به احتمال زیاد بر اثر انحلال در سقف و ریزش آنها در کف غار به وجود آمده اند.

هر چه به سمت انتهای غار نزدیک تر می شویم، جریان بسیار آرامی از آب در لا به لای سنگ ها به چشم می خورد. این آب بر اثر شکستی های گسل منج از اعماق زمین به سمت بالا صعود می کند.

غار منج یکی از جاذبه های طبیعی استان چهارمحال و بختیاری می باشد که شما می توانید در تور شهرکرد گردی از این غار زیبا نیز همچون سایر جاذبه های گردشگری این استان دیدن کنید.

آدرس غار منج : استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان لردگان، مسیر روستای منج به سمت قلعه مدرسه

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید