051-36040039
wild-garden2

باغ وحش ساری

1764 ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک حیوانات ساری یکی از جاذبه های گردشگری، توریستی و تفریحی استان مازندران به شمار می رود که در روستای طاهرده واقع شده است. این باغ وحش اولین پارک پرندگان و حیوانات استان مازندران محسوب شده و در تابستان سال 1386 هجری شمسی فعالیت خود را به طور رسمی با بودن 5 گونه پرنده آغاز نموده است.

مساحت زمین باغ وحش ساری بالغ بر 18 هزار متر مربع می باشد که در آن برای رفاه بازدیدکنندگان محوطه سازی هایی صورت گرفته و در آن امکاناتی نظیر پارکینگ، بوفه، کافی شاپ، سیستم روشنایی، فضای سبز و غیره گذاشته شده است.

wild-garden3

پارک حیوانات دارای بیش از 400 قفس سرپوشیده وسیع، 40 محوطه باز، انواع گونه ها همچون طوطی های برزیلی، هفت رنگ، سبز، آرا، بلدرچین، کبک، عروس هلندی، مرغ عشق، انواع کبوترها، انواع طاووس، انواع بوقلمون، انواع واریته های قرقاول، درنا، مرغابی و پرندگان شکاری در معرض دید عموم شهروندان و گردشگران قرار داده شده است. در این پارک توسط سازمان بخش خصوصی، پرندگان کمیاب و منحصر بفردی نگه داری می شود. در پارک حیوانات نیز می توانید گونه های حیوانی متعددی نظیر انواع پستانداران، پرندگان، خزندگان، دوزیستان و آبزیان را مشاهده نمایید.

wild-garden5

هم چنین بازدید کننده می تواند ناظر گونه های خاص مثل خرس، شیر و میمون ها باشد. یکی از پربازدید ترین بخش های باغ وحش شهر ساری، آکواریوم است که دارای بیش از 30 گونه از آبزیان، انواع نرم تنان و دوزیستان می باشد. مجموعه باغ وحش ساری دارای بخش های مختلفی است که عبارتند از:

  • برکه : برکه هایی در باغ وحش وجود دارد که پرندگان آبچری نظیر اردک ها، غازها و قوها در آن جا به سر می برند.
  • صخره: به منظور محیط زیستی مناسب برای پرندگان کوهستانی و بیابانی صخره باغی در مرکز باغ وحش قرار داده شده است. در این بخش کبک ها بیشتر رویت می شوند.
  • قفس های شیشه ای: برای پرندگان با شرایط اقلیمی خاص و با امکانات ویژه گذاشته شده است.
  • قفس های آهنی: به دلیل نوع تغذیه پرندگان شکاری و درندگان این قفس ها قرار داده شده اند. هم چنین در قفس های مربوط، محیط زیست طبیعی آن ها نیز لحاظ شده است.

wild-garden4

مرغ مینای سخنگویی در پارک حیوانات ساری وجود دارد که در کتاب گینس به ثبت رسیده است . این مرغ می تواند حدود 160 کلمه حرف بزند. وجود سگ هایی در قفس های باغ وحش احساسات برخی از گردشگران را برانگیخته است که چرا مسئولین باغ وحش آن ها درون قفس های فلزی نگه داشته اند. هم چنین باغ وحش ساری برای مدتی به خاطر دلایل نامشخصی تعطیل گشت.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند