روستای درکش خراسان شمالی

16576 2019/05/05
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

روستای درکش کجاست؟

روستای درکش در خراسان شمالی، 30 کیلومتری شهر آشخانه و 70 کیلومتری بجنورد واقع شده است.

روستای درکش دارای طبیعتی جنگلی و کوهستانی بی نظیر و سر شار از چشمه ها و آبشار های غنی است و یکی از بزرگترین ذخیره گاه درختان بلوط در شرق ایران می باشد.

عکس طبیعت روستای درکش

آب و هوای روستای درکش کوهستانی و نسبتاً سرد است و در میان دره ای عمیق قرار دارد. یکی از معروف ترین رودخانه های درکش، رودخانه زوهار است که از دل این روستا می گذرد.

در ضلع جنوبی یک کوه با عظمت به نام آلاداغ و با ارتفاع 2555 متر، وجود دارد که زیبایی این روستا را چندین برابر کرده است.

تعداد ساکنین درکش حدود200 خانوار است،که به زبان کوردی کرمانجی صحبت می کنند. فعالیت اقتصادی اکثر مردم این روستا دامداری و کشاورزی است و برخی از آنها هم مشغول باغداری هستند و بیشتر محصولات باغ هایشان انگور، گردو، هلو، سیب است.

از مناطق زیبای درکش که جز جاذبه های گردشگری آنهم محسوب می شود می توانیم به آثار تاریخی قزلرقلعه، سردابه های بی نظیر، چشمه جنگلی ییلاق، برج تاریخی سبز علی خان و تپه های باستانی، سرچشمه های پر از آب و خروشان، درختان جنگلی آبشار کنگره زو، چشمه گلزار، سرچشمه سرداره، اشاره کنیم.

روستای درکش اشخانه دارای پوش گیاهی بسیار متفاوتی است و دارای 380 نوع گیاه که خواص دارویی دارند، می باشد.

79 نوع از گیاهان روستای درکش استان خراسان شمالی با ارزش ترین گیاهان، از لحاظ دارویی شناخته شده اند، اکثر مردم معتقد اند که درکش یک داروخانه طبیعی است.

روستای درکش خراسان شمالی دارای حیاط وحشی بسیار منحصر به فرد بوده و حیوانات کمیابی در جنگل های آن زندکی می کنند که شامل: قوچ، میش، گرگ، پلنگ، خرس، خوک و پرندگانی چون عقاب، شاهین، کرکس ، کبک می شود همچنین این منطقه یکی از اصلی ترین زیستگاه های گوزن قرمز است که این حیوانات به صورت شبگرد هستند و به صورت دسته جمعی زندگی می کنند.

آدرس روستای درکش : 30 کیلومتری شهر آشخانه،مرکز شهرستان مانه و سملقان و ۷۰ کیلومتری بجنورد مرکز استان خراسان شمالی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید