چک لیست سفر با اتوبوس

16038 2018/12/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 4]

اگر می خواهید تجربه سفر با اتوبوس را داشته باشید و بعد از آن خاطره خوشی برایتان به جای بماند، بهتر است با ما همراه باشید تا لیست سفر با اتوبوس را بشناسید. در ابتدا باید بدانید که چه سفرهایی با اتوبوس ضرورت دارد و در چه سفرهایی نباید سوار اتوبوس شوید. اگر فردی اجتماعی و خون گرم هستید در اتوبوس به مشکل نخواهید خورد. کنار آمدن با 40 نفر از افرادی که هر کدام یک فرهنگ خاص دارند کار آسانی نیست.

گاهی در اتوبوس شاهد بی قانونی و سو مدیریت می شویم، گاهی کودکان بدخلقی می کنند و از آنجا که اتوبوس اتاقکی یکپارچه با صندلی های کنار هم است شما نمی توانید در اتوبوس کوپه و یا اتاقی جدا داشته باشید. شاید اتوبوس از نظر یکپارچگی با هواپیما بنظرتان یکی بیاید که کاملا درست است اما آنچه که اتوبوس را متمایز می کند مسافت طولانی با گذر زمان طولانی است.

گاهی اوقات مجبور می شوید در سفر هزینه های حمل و نقل را بررسی کرده تا به گزینه مناسب برسید. شاید برایتان مهم باشد که هزینه حمل و نقل سفر بالا نرود و از این بابت رو به اتوبوس سواری ببرید. اما به یاد داشته باشید اولویت شما چیست؟! اگر زمان و مسافت طی شده برایتان اهمیتی ندارد و یا در دسترسی به نقطه مقصد نمی توانید از سایر گزینه ها استفاده کنید در این صورت اتوبوس گزینه ی خوبیست. اگر بار زیادی به همراه دارید و یا تعداد چمدان هایتان زیاد است سفر با اتوبوس کمی سخت تر از سایر گزینه های دیگر می شود.

در نظر داشته باشید که اگر خلق و خوی خاصی دارید و یا از مریضی بخصوصی رنج میبرید یا اگر حوصله مسیرهای طولانی را ندارید هرگز سوار اتوبوس نشوید. اتوبوس وسیله ای همگانی است که نمی توانیم با آن تصمیم های شخصی بگیریم پس در نظر دارید که سفر با اتوبوس کمی سخت تر از سایر وسایل است. باز هم برای راحتی بیشتر، بهتر است از چک لیست سفر با اتوبوس استفاده کنید تا در طول سفر عذاب نکشید. برای سفر با اتوبوس و لوازم مورد نیاز آن باید به دقت وسایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

راهنمای چک لیست سفر با اتوبوس

– مدارک شخصی

– کارت اعتباری و کارت های بانکی

– پول نقد

– دفترچه بیمه

– همراه داشتن کپی مدارک شخصی از جمله گواهینامه، کارت ملی، شناسنامه و …

– عکس گرفتن از مدارک در گوشی همراه خود

– تهیه کیف دستی ایمن برای مدارک و بلیط (برای سفرهایی با اتوبوس از واجبات کیف دستی یا کمری است که در تمام سفر همراه شخصی خودتان باشد.)

– دفترچه یادداشت و خودکار

– دستمال کاغذی و یک دستمال پارچه ای

– مسواک و خمیردندان، نخ دندان و گوش پاک کن

– اسپری خوشبو کننده و اسپری ضد عرق

– لیف و صابون

– شامپو سفری

– شانه سر

– ژل ضدعفونی کننده

– حوله مسافرتی

– ژیلت اصلاح

– آینه جیبی

– کرم های مورد نظر (ضدآفتاب و نرم کننده دو کرم مهم هستند)

– کیسه فریزری به میزان لازم

– نخ و سوزن و سنجاق قفلی

– کش و گیره سر

– لباس های تنپوش به همراه یک دست اضافه

– لباس رسمی

– لباس راحتی

– لباس زیر

– یک جفت کفش اضافه

– موبایل و شارژر موبایل

– دوربین و شارژر دوربین

– هندزفری

– نقشه همراه (شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نکات مهم قبل از سفر داشته باشید.)

– عینک آفتابی

– قیچی مسافرتی کوچک

– خوراکی های خشک به میزان لازم

– داروهای مورد نیاز به همراه نسخه شخصی

در صورت همراه داشتن چک لیست سفر با اتوبوس می توانید با خیال راحت سفر کنید و چیزی را جا نگذارید. چک لیست سفر به شما این امکان را می دهد تا بتوانید سفری هدفمند تر داشته باشید. در صورتی که با اتوبوس سفر می کنید بهتر است از کمترین میزان وسایل استفاده کنید چمدان یا کوله های کوچک برای مسافرت با اتوبوس بسیار مناسب هستند چرا که اتوبوس فضای صندوق و فضای نشیمن کوچکتری به نسبت سایر وسایل نقلیه دارد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید