تنگه زندان دیباج دامغان

13356 2019/05/16
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تنگه زندان کجاست؟

تنگه زندان دیباج در استان دامغان قرار دارد این تنگه در هفده کیلومتری شرق شهر دیباج واقع شده است. در این شهر منطقه ای حفاظت شده به نام سبزکوه با 54 هزار متر مساحت و 291 هکتار وجود دارد.

عکس تنگه زندان دیباج

 

دره تنگه زندان سبزکوه جز یکی از مرتفع ترین کوه های ایران در مقایسه با کوه های شهرستان اردل، لردگان و بروجن است که دارای چشم اندازی بی نظیر و مرتعی جنگلی و کوهستانی است.

تنگه زندان دامغان دارای شیب بسیار زیادی است که سبب شده تا عشایر نتوانند از آن عبور کنند و تمام این عوامل طبیعی باعث شده اند تا این منطقه از دست آسیب ها و تخریب های انسان ها در امان بماند.

در تنگه زندان سمنان بیش از 10 آبشار زیبا وجود دارد که مهم ترین آنها آبشارهای آتشگاه، دره عشق، تونل کوه رنگ و تنگه زندان است.

در تنگ زندان می توان چندین مجموعه طبیعی زیبا و بکر را مشاهده کرد از جمله آبشار های خروشان، گیاهان خودرو و حیات وحش کمیاب.

یکی از آبشارهای معروف این جاذبه دیدنی، آبشار دودی یا کرودیکن است که پس از سرازیر شدن از دل صخره ها به رودخانه سبزکوه منتهی می شود و در ادامه راه به رودخانه کره بس می ریزد.

بهترین فصل ها برای سفر به تنگه زندان سبزکوه از اردیبهشت تا مرداد ماه است که در فصل بهار طبیعت آنجا چندین برابر زیبا می شود. در دیگر ماه های سال ممکن است با دشواری های زیادی در مسیر مواجه شوید.

برای مثال اگر در فصل های نامناسب به این منطقه سفر کنید ممکن است با کمبود آب، کوتاهی طول روز مخصوصا در فصل زمستان، احتمال گم کردن مسیر، احتمال ریزش سنگ ها از بالای کوه و دره روبه رو شوید.

پیش از رسیدن به تنگه زندان دیباج می توانید از تماشای دشت های شقایق و بابونه ای که در مسیر قرار دارند لذت ببرید.

آدرس تنگه زندان دیباج: دامغان،17 کیلومتری شرق شهر دیباج.

 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید