آبشار ارتکند مشهد

21594 2018/06/17
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 3.7]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار ارتکند مشهد که در منطقه کلات قرار گرفته است، یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی اطراف مشهد می باشد و هرساله در ایام تعطیلات پذیرای تعداد زیادی از گردشگران و مسافرانی است که تصمیم گرفته اند از طبیعت زیبای اطراف مشهد لذت ببرند. آبشار ارتکند منطقه ای ییلاقی با آب و هوایی بسیار مطبوع و دلپذیر است که در شهرستان کلات قرار گرفته و به غیر از آبشار، جنگلی زیبا، کوه های مرتفع و رودخانه های خروشانی دارد که توجه علاقه مندان به طبیعت و طبیعت گردی را به خود جلب می کند. سالانه تعداد زیادی از مسافرینی که تور مشهد را انتخاب کرده اند، یک یا دو روز از برنامه سفر خود را به بازدید از این مکان اختصاص می دهند.

ارتکند کلات نادر منطقه ای ییلاقی و سرسبز است. آبشار ارتکند در فاصله 40 کیلومتری از کلات قرار گرفته. در مسیر مشهد به کلات و حدود چهل کیلومتر مانده به کلات، جاده ای فرعی شما را به سمت روستای سررود می برد که بسیار زیبا می باشد. پس از عبور از روستا و یک راهپیمایی تقریبا دوساعته، می توان آبشار را دید. در مسیر خود به سمت آبشار باغ ها و شالیزارهای برنج را می بینید که علاوه بر منظره ای چشم نواز، بوی معطری را در هوا پخش می کند. همچنین چندین مجموعه پرورش ماهی را می بینید که یکی از راه هی کسب درآمد مردم روستا است.

ارتکند مشهد در اکثر اوقات سال آب و هوایی دلپذیر دارد، اما بهترین زمان برای بازدید از این منطقه فصل بهار و اوایل تابستان است. اولین آبشار ارتکند در انتهای یک غار با طولی نزدیک به 10 متر قرار دارد. از اینجا به بعد مسیر کمی سخت می شود و برای ادامه آن باید از کمک دیگران استفاده کنید. درختانی در کنار ابشار ارتکند قرار دارند که با استفاده از آنها می توان به بالای صخره ای رفت که آبشار از آن سرازیر می شود. پس از طی مسافتی کوتاه، یک آبشار 35 متری را می بینید که در انتهای یک دره تنگ و باریک قرار گرفته است. در کنار آبشار مسیر رول کوبی شده ای وجود دارد که از طریق آن می توان به بالای این آبشار رسید. البته بالا رفتن از صخره ها کار آسانی نیست، اما منطقه بالای آبشار ارتکند کلات بسیار زیبا و بکر است و دیدن آن خالی از لطف نیست.

پس از بالا رفتن از صخره، مسافت کوتاهی را باید طی کنید تا به یک غار کوچک برسید. رودخانه از یک طرف غار وارد و از سمت دیگر آن خارج می شود و در مسیر خود، حوضچه هایی را به وجود آورده است. در انتهای این غار 15 متری آبشاری را مشاهده می کنید که از ارتفاع ده متری به پایی سرازیر می شود. در کنار این غار دو نردبان را می بینید که پس از بالا رفتن از آنها، بالاخره آبشار ارتکند خراسان رضوی را مشاهده می کنید که از سه طرف توسط صخره ها احاطه شده و منظره ای زیبا را پدید آورده است.

آبشار ارتکند یکی از جاذبه های گردشگری خراسان رضوی می باشد که و شناط آوران به شما پیشنهاد می کند از این آبشار زیبا و طبیعت چشم نواز اطراف آن دیدن کنید.

در ادامه دیگر تصاویر آبشار ارتکند را مشاهده می کنید

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید