دره آبقد مشهد

19020 ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 36 امتیاز : 4.3]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

ارتفاع دره آبغد چناران حدود ۱۵۰۰ متر از سطح دریا می باشد. آب و هوای این دره معتدل و خشک می باشد و در ۶۹ کیلومتری شمال غرب مشهد در مسیر جاده مشهد و گوارشک قرار گرفته است.

دره آبقد کجاست؟

دره آبقد مشهد در مسیر جاده مشهد - چناران و در روستای آبقد واقع شده است. این دره سرچشمه رودخانه چناران است و با عبور رودخانه از آن، دره به مکانی خوش آب و هوا، سرسبز و جهانگردی تبدیل شده است. اگر در تور مشهد گردی شرکت نمودید حتما از این جاذبه زیبا طبیعی بهره مند شوید.

دره آبقد دره ای بسیار زیبا است که رودخانه چناران در آن جاریست و آنجا را به مکانی بسیار زیبا و تفرحی تبدیل کرده است.

آبشار آبغد,آبشار آبقد,آبشار آبقد مشهد

ارتفاع دیواره های دره بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر است که شباهت زیادی به دره اخلمد دارد. البته از نظر زیبایی و خوب بودن آب و هوای منطقه کمتر از اخلمد نمی باشد.

دیواره های بلند دره آبغد مشهد برای سنگ نوردی بسیار مناسب است. بلندترین آبشار این دره حدود ۸ متر است.

آبغد چناران,آبغد مشهد,آبقد مشهد

در طول مسیر، دو دره فرعی با پوشش درختچه ای و علفزار وجود دارند. پس از طی حدود ۱۰ کیلومتر یک دو آبی در بالای دره با عرض زیاد قرار دارد. در سمت چپ دره ای بلند با عرض بیشتر از ۳۰۰ متر، به طرف شمال غرب و سرچشمه رود قرار دارد.

آبشار آبقد در استان خراسان رضوی واقع است. پس از طی کردن سه کیلومتر در دره آبقد، دهنه اصلی قرار دارد که از عرض دره کاسته شده و باغ ها به اتمام می‌ رسند.

آدرس دره آبغد,تصاویر دره آبغد,دره آبغد

شیب دره ملایم و در طول مسیر آب در دسترس است. دره آبقد به لحاظ موقعيت جغرافيايی در نزديکی روستای آبقد قرار دارد. روستای آبقد از توابع درز آب چناران و دارای چند آبشار زيبا است. با توجه به جذابیت های این مکان دیدنی در شهر مشهد به زائران و مسافرانی که به مشهد سفر می کنند توصیه می کنیم از این جاذبه طبیعی دیدن نمایند. زیبایی این دره و خوبی آب و هوای این منطقه باعث می شود تا بسیاری از مسافران را به خود جذب نماید.

عکس دره آبقد به همراه آبشار آبقدر در ادامه آمده است

دره آبقد,روستای آبغد چناران,روستای آبقد

روستای آبقد مشهد,عکس دره آبقد

آبشار آبغد,آبشار آبقد,آبشار آبقد مشهد

آبشار آبغد,آبشار آبقد,آبشار آبقد مشهد

آبشار آبغد,آبشار آبقد,آبشار آبقد مشهد

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند