غار گرو گرگان

12478 2018/10/11
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار گرو کجاست؟

استان گلستان به واسطه جاذبه های طبیعی که در خود جای داده است، یکی از گردشگری ترین استان های کشور به حساب می آید که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. از جمله جاذبه های طبیعی این استان، غارهای موجود در آن می باشد که در این مقاله می خواهیم به برسی غار گرو گرگان که در گویش محلی به آن غار گرآو نیز گفته می شود بپردازیم. این غار زیبا در روستای دوزین واقع در شهرستان مینودشت قرار گرفته که به همین جهت به غار گرو دوزین و یا غار گرو مینودشت شهرت دارد.

عکس غار گرو

غار گرو گلستان در ارتفاع 1189 متری از سطح دریا واقع شده و دارای یک دهانه می باشد. همچنین این غار 200 متر طول دارد و بر اثر عبور جریان آب تشکیل شده است. طبق گفته محلی ها در گذشته از این غار جهت تامین آب روستاییان استفاده می شده است. اگر قصد بازدید از این غار را دارید باید بدانید که اکثر مسیر های این غار تنگ می باشند و جهت پیشمایش آن باید اکثر مسیرها را به صورت سینه خیز طی کنید. همچنین هرچه به انتها غار گرو مینودشت نزدیک تر می شویم این مسیر تنگ تر شده و در بخش انتهایی آن نیاز به صعود از ارتفاع 5 متری می باشد که به یک حوضچه کوچک آب ختم می شود.

بر خلاف بسیاری از غارهای کشور که محل زندگی تعداد زیادی خفاش می باشند، در این غار هیچ جانداری یافت نمی شود. علاوه بر این در فصل بهار، در صورت زیاد بودن میزان بارش، جریانی از آب در این غار به حرکت در می آید که از دهانه آن به سمت پایین جریان پیدا می کند. این غار از جمله غارهای استان گلستان می باشد که شما می توانید در تور گرگان گردی از آن دیدن کنید.

آدرس غار گرو مینودشت : استان گلستان، شهرستان مینودشت، روستای دوزین

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید