غار سوباشی همدان

12362 ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار سوباشی کجاست؟

استان همدان یکی از گردشگری ترین استان های کشور می باشد که جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی را در خود جای داده است. این استان استعداد بالایی از لحاظ غارزایی دارد و در آن غارهای مهمی همچون غار سوباشی همدان، غار علیصدر و غار سراب به چشم می خورد. غار سوباشی در همدان و در 46 کیلومتری غرب کبودرآهنگ واقع شده است و از همین حیث به این غار به کبودرآهنگ نیز شهرت دارد. ولی ریشه اصلی نام این غار به روستایی که در آن واقع شده یعنی سوباشی (در زبان ترکی به معنی سرکش) برمیگردد.

عکس غار سوباشی

منطقه کبودرآهنگ مجموعا سه غار مهم به نام های غار علیصدر، غار سراب و غار سوباشی را در خود جای داده است که به غارهای سه گانه آبی جهان شهرت دارند. دلیل اصلی اینکه نام این غار از دو غار دیگر این منطقه کمتر شنیده شده، این می باشد که ورودی این غار بسیار کوچک بوده و ورود و خروج از آن امکان پذیر نمی باشد. علاوه بر این بخش اعظمی از این غار را آب فرا گرفته و شرایط غار نوردی نیز در آن وجود ندارد.

در حال حاضر به دلیل فراهم نبودن شرایط جهت برسی این غار، اطلاعات دقیقی از آن موجود نیست اما طبق گفته های محلی های این منطقه، در گذشته از این غار جهت تامین آب آشامیدنی روستا استفاده می شده است و همچنین طبق پیمایشی که سال های گذشته در این غار انجام شد، در این غار تعداد زیادی قارچ سمی و استخوان خفاش یافت شده است.

غار سوباشی یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری همدان است که شما می توانید در تور همدان گردی از این غار نیز در کنار سار غارهای زیبای این استان بازدید به عمل آورید.

آدرس غار سوباشی همدان : استان همدان، 46 کیلومتری غرب کبودراهنگ، روستای سوباشی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید