قلعه قلاقیران ایلام

15229 2019/02/23
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4.3]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

قدمت قلعه قیران به دوران اشکانیان مربوط میشود.

قلعه قیران کجاست؟

در شمال پادگان نظامی ششدار و در شهرستان ایلام قلعه قیران ساخته شده است که به زمان اشکانیان بر می گردد و یکی از قلعه های قدیمی ایران محسوب میشود. قلا قیران در گویش محلی به معنای صدای کلاغ است.

طول کوه قلا قیران به ۲۱۵۲ متر میرسد که حتما برای دسترسی به کوه قلعه قیران باید امکانات صخره نوردی حرفه ای به همراه داشته باشید. با توجه به گفته معماران الگوی ابتدایی میدان آزادی تهران را از کوه قلاقیران برداشته اند.

چشم انداز های کوه قلا قیران عبارت است از تفریگاه های جنگل ششدار و منجل، که محوطه را پوشش داده است و همچنین قشنگی ها و جاذبه های آن بی مانند است. بنای این قلعه به صورتی است که آدمی به طبیعی بودن آن شک میکند ولی در اصل این بنا کاملا طبیعی به وجود آمده است.

قلعه قیران مسیر دشواری دارد که برای رسیدن به آن باید این مسیر را طی کنید که اگر موفق شوید این مسیر دشوار را بگذرانید چشم انداز فوق العاده شهر ایلام و جنگل های نزدیک به آن را مشاهده خواهید کرد.
این ناحیه را از نظر جاذبه طبیعی میتوان جز یکی از خوب ترین مناطق کوهستانی کشور دانست.

قلعه قیران یکی از جاذبه های تاریخی ایلام است که در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۸۴۳۲ به فهرست آثار ملی کشور اضافه شده و شما می توانید در تور ایلام گردی از این مکان دیدن کنید..

آدرس قلعه قیران : ایلام، بالای کوه قلاقیران، ششدار

تصاویر قلعه قلا قیران

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید