غار یخ مراد البرز

14445 2017/10/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار یخ مراد کجاست؟

استان البرز یکی از استان های گردشگری کشور می باشد که جاذبه های گردشگری فراوانی را چه در بخش طبیعی و چه در بخش تاریخی در خود جای داده است. از جمله جاذبه های طبیعی این استان می توان به غار یخ مراد البرز اشاره کرد. این غار در منطقه گچسر و در مسیر جاده چالوس واقع شده است که به همین دلیل به غار یخ مراد گچسر و یا غار یخ مراد چالوس نیز شهرت دارد. نام این غار را مردم محلی بر روی آن گذاشته اند و دلیل آن نیز اعتقاد آنها به شفا بخش بودن یخ موجود در آن می باشد. در ادامه این مقاله با نشاط آوران همراه باشید تا شما را بیشتر با این غار زیبا و گردشگری آشنا کنیم.

غار یخ مراد البرز از دو جهت اهمیت دارد؛ یکی خود غار و زیبایی های آن  و دیگری جاده منتهی به آن می باشد. همه ما وقتی نام جاده چالوس را می شنویم به یاد پیچ های تند و مناظر زیبا و حتی خاطره هایی تکرار نشدنی می افتیم. به دلیل قرار گیری این غار در 65 کیلومتری جاده چالوس، باید از این جاده زیبا نیز عبور کنیم که خود یکی از لذت جذاب ترین بخش های این سفر یک روزه می باشد. این غار در ارتفاع 2640 متری از سطح دریا قرار گرفته و قدمت آن 50 تا 230 میلیون سال تخمین زده می شود.

این غار یک ویژگی منحصر به فرد دارد و آن هم این می باشد که قندیل ها، استالاگمیت ها و استالاگتیت موجود در آن مانند سایر غارها از جنس آهک نیستند و تمامی آنها از یخ تشکیل شده اند. علاوه بر این کریستال های موجود در این غار منظره ای فوق العاده تماشایی را به وجود آورده اند که چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. دهانه غار بزرگ است و حدود هشت متر ارتفاع و سه متر عرض دارد. یکی دیگر از نکاتی که غار یخ مراد در البرز را متمایز می کند این است که این غار دارای طبقات مختلف می باشد. حتی در قسمتی از غار می توانید چهار طبقه را ببینید که نزدیک به 30 متر ارتفاع دارد. غار یخ مراد در تابستان می تواند حس زمستان را به شما منتقل کند.

در غار یخ مراد در کرج، چاه های زیادی وجود دارد که بازدید از اکثر آنها نیازمند تجهیزات و همچنین تجربه کافی از غارنوردی می باشد. همچنین تاکنون انتها این غار کشف نشده است و نقطه پایانی برای آن به ثبت نرسیده است. اگر قصد سفر به این مکان را دارید، پیشنهاد می کنیم در فصل بهار اقدام به این سفر کنید. در فصل بهار وضعیت جوی این منطقه مناسب تر می باشد. با کاهش دما غار یخ مراد در تابستان آب می شوند و به همین جهت بهترین زمان بازدید از آن پیش از فرا رسیدن فصل تابستان می باشد.

غار یخ مراد از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری استان البرز می باشد که شما می توانید در تور کرج گردی از آن بازدید کنید.

آدرس غار یخ مراد : استان البرز، شهرستان گچسر، حد فاصل روستای آزادبر و روستای کهنه ده

عکس های غار یخ مراد

 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید