آبشار نوژیان خرم آباد

14142 ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

  

آبشار نوژیان کجاست؟

گردشگران برای رسیدن به آبشار نوژیان خرم آباد باید در تفرجگاه نوژیان مسیری پر پیچ و خم و طولانی را بپیمایند، اما طی کردن مسیر ارزش دیدن این آبشار زیبا را دارد. ارتفاع آبشار نوژیان 95 متر است که آب آن از چشمه های بالا دست تأمین می گردد. در فصل بهار آبشار پر آب بوده و هر چه به فصل تابستان نزدیک می شویم آب آبشار کم شده و از زیبایی اش کاسته می شود.

آبشار نوژیان، یکی از مرتفع ترین آبشارهای ایران و از مهمترین جاذبه های طبیعی و جاهای دیدنی گردشگری استان لرستان به شمار می رود. این آبشار در جنوب شرقی شهر خرم آباد واقع شده است. این آبشار دارای 95 متر ارتفاع و 5 متر پهنا می باشد.

رودخانه ای در سمت راست آبشار قرار  گرفته که آب آن از چشمه های پیرامون آبشار تأمین می گردد. آبی که از آبشار نوژیان سرازیر می شود رودخانه کوچکی را متشکل داده که پس از عبور از نواحی مختلف به رودخانه سزار می ریزد. رودخانه دارای آب خنکی می باشد به همین خاطر محلی مناسب برای پروش ماهی قزل آلا است. بدین جهت در پایین دست آبشار نوژیان حوضچه های پرورش ماهی استقرار کرده اند.

هنگامی که از مسیر پلیس راه خرم آباد و بروجرد به قصد دیدن این آبشار زیبا می روید، طبیعت جنگلی سرشار از درختان بلوط را نظاره گر می شوید. هم چنین در مسیر مراقب پیچ های تند جاده باشید که فاقد علائم راهنمایی و رانندگی هشدار دهنده و گارد ریل است. اما زیبایی این مسیر را نیز از دست ندهید. هم چنین اگر وقت کافی ندارید در وسط راه توقف نمایید و از زیبایی کوه های زاگرس لذت برید.

مردم منطقه نوژیان لرستان، اکثرا انسان هایی محترم و قابل اعتماد هستند به همین خاطر مواردی از عدم امنیت گزارش نشده است. سخنی که باید به آن متذکر شوید این است که حرکت شبانه در مسیر کوهستانی می تواند خطرات جاده ای برای شما در پی داشته باشد.

بهترین زمان برای دیدن روستای نوژیان از لحاظ زیبایی طبیعت، آبشار و درجه حرارت اواخر اردیبهشت ماه و خرداد است.

آب آبشار نوژیان استان لرستان در مورخه 27 اسفند 1387 به عنوان چهل ششمین اثر ملی کشور در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت گردید.

آدرس آبشار نوژیان خرم آباد : لرستان، 38 کیلومتری جنوب شرقی خرم آباد

عکس های آبشار نوژیان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید