خرید نهال از بزرگترین نهالستان ایران

1392 2023/09/21
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 0 امتیاز : 0]

میوه یکی از پر خاصیت­ ترین خوراکی­هاست که امروزه جایگاه ویژه­ای در سبد غذایی خانوارها دارد و گرایش مردم به مصرف میوه بسیار افزایش یافته است از سوی دیگر با توجه به افزایش جمعیت و افزایش سرانه مصرف میوه تقاضا برای عرضه میوه روز به روز در حال افزایش است به همین دلیل و دلایل متعدد دیگر باغداری به یکی از مشاغل پر سود و بسیار پر طرف دار بدل شده است و از حالت سنتی و کم بازده خود خارج شده است و به سبک و سیاق مدرن و علمی در آمده است.

اما نباید فراموش کنید عوامل متعدد و بی‌شماری در موفقیت یک باغ اعم از مثمر و یا غیر مثمر دخیل خواهند بود که باغداران بایستی بر این فاکتورها و عوامل متعدد واقف باشند تا بتوانند در زمینه باغداری موفق عمل نمایند و به سود دلخواه دست یابند، می­توان گفت که یکی از مهم‌ترین و ابتدایی­ترین فاکتورهای موثر بر موفقیت آمیز بودن احداث یک باغ و میزان سود دهی یک باغ در آینده خرید نهال است که نباید اهمیت این موضوع مورد غفلت واقع شود.

از این رو در مقاله پیش رو خرید نهال و فاکتورهای موثر بر این امر مهم و حیاتی را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد پس اگر به دنبال احداث باغ و یا خرید نهال هستید توصیه می­شود که تا انتها با ما همراه شوید.

احداث باغ

امروزه احداث باغ یکی از مشاغل محبوب و پر سود به شمار می­رود و با توجه به اقلیم چهار فصل کشور ایران و با توجه به تنوع شرایط آب و هوایی در جای جای ایران عزیز می­توان باغ­های مختلف و وسیعی را در گوشه گوشه کشور ایران احداث نمود و از سود سرشار آن بهره مند گشت، فاکتورهای متعددی مانند خاک مناسب، دسترسی به منابع آبی کافی، اقلیم و آب و هوای مناسب، موقعیت جغرافیایی محل احداث باغ و موارد متعدد دیگری در هنگام احداث یک باغ باید مد نظر قرار بگیرد در این میان خرید نهال یکی از مهم­ترین فاکتورهای موثر بر میزان موفقیت احداث باغ خواهد بود که بایستی بسیار مورد توجه و دقت قرار بگیرد.

خرید نهال

پس از آنکه تصمیم به احداث باغ گرفتید و زمینی مناسب برای احداث باغ در نظر گرفتید خرید نهال مناسب مهم­ترین و تعیین کننده­ترین فاکتور در ابتدای امر برای احداث باغ خواهد بود که دقت و توجه ویژه­ای را می­طلبد، برای خرید نهال سالم باید پارامترهای مختلفی را در نظر بگیرید که برخی از مهم­ترین پارامترها را در زیر شرح خواهیم داد

 • سلامت نهال

یکی از اصلی­ترین و مهم­ترین فاکتورهایی که هنگام خرید نهال باید بسیار زیاد به آن توجه نمود سلامت نهال است که خود از چندین پارامتر متشکل شده است

 • روی تنه نهال آثار زخم و غیره وجود نداشته باشد و نهال ظاهری سالم داشته باشد، شاخ و برگ آن سالم فاقد شکستگی باشد، پوست نهال یکدست و صاف فاقد هر گونه آثار زخم و علایم مختلف بیماری باشد.
 • ریشه نهالی که خریداری می­کنید باید سالم و فاقد هر گونه شکستگی، پیچیدگی، قطع شدگی، زخم، تخم و یا لارو آفات و علایم وجود بیماری­های مختلف مانند پوسیدگی باشد.
 • نهال شاداب و سرحال باشد و علایم پژمردگی و رنگ پریدگی و غیره در نهال وجود نداشته باشد.
 • قطر و طول نهال مناسب باشد به این معنی که نهال خیلی قطور و بلند و یا خیلی کوتاه و نازک نباشد.
 • نهال سالم دارای جوانه­های سالم و شاداب است که بتواند پس از کاشت در زمین اصلی به خوبی رشد کند و شاخ و برگ تولید کند.
 • در ارتباط با نهال­های پیوندی محل پیوند کاملا سالم و فاقد هر گونه زخم و یا خراش باشد و محل پیوند به خوبی درمان شده باشد و پوست محل پیوند سالم باشد.
 • محل پیوند دارای ارتفاع مناسب از سطح خاک باشد
 • در نهال­های پیوندی دقت کنید که در محل پیوند فرو رفتگی و برآمدگی و یا زاویه وجود نداشته باشد و قامت نهال مستقیم و صاف باشد و پیوندک نسبت به پایه کج و زاویه دار نباشد.

 • شناسنامه دار بودن نهال

هنگام خرید نهال دقت کنید تنها نهالی را خریداری کنید که دارای شناسنامه باشد و اطلاعاتی مانند نوع رقم، نوع پایه و پیوندک وغیره در آن درج شده باشد، زیرا آن نهالستان­ قادر است  که نهال­های تولیدی خود شناسنامه ارائه کند که تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی فعالیت می‌کنند و با توجه به مرجعیت سازمان جهاد کشاورزی برای تایید کیفیت نهال، شناسنامه دار بود نهال به منزله تاییدیه سازمان کشاورزی خواهد بود و با خیال آسود می­توانید نهال را خریداری و غرس نمایید.

 • روش تولید

از عوامل موثر بر کیفیت یک نهال روشی است که نهال تولید شده است بنابراین هنگام خرید نهال به این امر دقت نمایید.

 • قیمت نهال

یکی از عوامل بسیار مهم که باغداران هنگام خرید نهال به آن توجه می­کنند قیمت نهال است، لازم به ذکر است قیمت نهال در نهالستان برتر نهال به عنوان بزرگترین مرکز تولید نهال در ایران با توجه به اینکه در زمینه تولید و عرضه نهال به طور مستقیم و بی واسطه عمل می­کند و با توجه به تولید انبوه نهال در این نهالستان بسیار مقرون به صرفه است.

 • نهال دارای ضمانت نامه باشد

یکی از مواردی که هنگام خرید نهال باید بسیار به آن دقت کنید ضمانت نامه نهال است که تنها نهالستان­های معتبری که تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی فعالیت می­کنند قادر هستند هنگام فروش نهال ضمانت نامه سلامت نهال را به خریداران ارایه کنند.

 • نهالستان محل تولید نهال

یکی از مهم­ترین فاکتورهای موثر بر میزان کیفیت یک نهال، نهالستانی است که نهال در آنجا تولید شده است بنابراین توصیه می­شود که نهال­های مورد نیاز خود را از نهالستان­های مجوز دار، بزرگ و معتبری تهیه کنید که در زمینه تولید نهال سابقه­ای طولانی دارند و در این راه تجربه کافی کسب نموده­اند و بهترین و با کیفیت­ترین نهال را به باغداران عرضه می­کنند.

با توجه به مطالب فوق می­توان گفت که برای خرید نهال گردو، نهال بادام و انواع ارقام نهال میوه از بزرگترین نهالستان کشور، نهالستان برتر نهال مراجعه نمایید که برخی از ویژگی­های منحصر به فرد این نهالستان به شرح زیر است:

 • بزرگترین نهالستان کشور در زمینه تولید انواع مختلف نهال مثمر و غیر مثمر است.
 • دارای مجوز رسمی از سازمان جهاد کشاورزی در زمینه تولید و فروش نهال است.
 • دارای تجربه و سابقه­ای بسیار طولانی در زمینه تولید و فروش انواع مختلف نهال در کشور است به طوری که این نهالستان از سال 1310 تا به حال در زمینه تولید نهال فعال است.
 • تمامی نهال­های این نهالستان دارای گواهی سلامت، شناسنامه هستند.
 • برای تولید نهال از بهترین و جدیدترین متدهای روز دنیا استفاده می­کند.
 • سالانه بیش از یک میلیون نهال در این نهالستان تولید و به خریداران عرضه می­گردد.
 • اماکن خرید آنلاین در این نهالستان جهت رفاه حال باغداران و خریداران در نقاط مختلف کشور وجود دارد.
 • این نهالستان قادر است نهال­ها را با بهترین کیفیت بسته بندی و به نقاط مختلف کشور ارسال نماید.

 

کلام آخر

با توجه به اهمیت خرید نهال در تضمین موفقیت احداث یک باغ بهتر است برای تهیه نهال حتما به نهالستانی مراجعه کنید که بتواند بهترین و با کیفیت­ترین نهال را با مناسب­ترین قیمت به شما عرضه کند و بتوانید در طول مسیر احداث باغ از مشاورها و راهنمایی­های ارزنده و علمی کارشناسان نهالستان به صورت همیشگی و رایگان بهره مند شوید.

تماس با پالیز نهال:

09144501007

09144501008

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید