پارک جنگلی ارم زنجان

14655 2018/08/18
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس

پارک جنگلی ارم زنجان یکی از پارک های زیبای این استان است که در فاصله پنج کیلومتری از اتوبان زنجان به تبریز قرار گرفته است. این پارک با داشتن طبیعتی جذاب و دیدنی، امکانات مناسب و آب و هوایی دلپذیر هرسال و به خصوص در روزهای تعطیل پذیرای گردشگران و بومیان فراوانی است که از آن دیدن می کنند. نزدیکی پارک ارم زنجان به مرکز شهر باعث شده تا این پارک در ایام تعطیلات شاهد خانواده های زیادی باشد که برای گذراندن اوقات تعطیل خود به این پارک می آیند. به همین دلیل اگر در روزهای تعطیل از پارک ارم زنجان دیدن می کنید، بهتر است کمی زودتر به پارک بروید تا برای پیدا کردن جای پارک به مشکل برنخورید.

عکس پارک ارم زنجان

پارک ارم زنجان علاوه بر جذابیت هایی که از نظر طبیعی دارد، میزبان موزه تاریخ طبیعی زنجان نیز هست. این موزه که در سال 1373 در این پارک احداث شده است، پارک جنگلی ارم زنجان را به مکانی فرهنگی و علمی نیز تبدیل کرده است. در موزه تاریخ طبیعی زنجان مجموعه ای بزرگ و جالب از گونه های جانوری و گیاهی و همچنین فسیل های گوناگون است که در طول سالیان متمادی جمع آوری شده اند و در معرض نمایش قرار گرفته اند. نه تیپ گیاهی، هفت گونه دوزیست، 33 گونه خزنده، 13 گونه جانور آبزی، 37 گونه پرنده، گونه های مختلف حشرات، نمونه هایی از اکو سیستم های غارهای استان و استالاگمیت و استالاگتیت های زیبا از جمله مواردی هستند که می توان در این موزه آنها را دید.

علاوه بر این موزه پارک ارم در استان زنجان دارای وسایل ورزشی و تفریحی گوناگون، شهربازی، امکانات کمپینگ و چادر زدن، رستوران و فروشگاه دارد که بازدید از آن را هر چه بیشتر جذاب می کند. فضای سبز و درختان پارک ارم زنجان نیز زیبا هستند و در ایام بهار و تابستان منظره های چشم نوازی را به وجود می آورند.

پارک جنگلی ارم در استان زنجان از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری زنجان به شمار می رود و با توجه به جذابیت هایی که دارد، مکان خوبی برای چند ساعت استراحت بین راهی برای مسافران به شمار می آید. نشاط آوران علاوه بر این پارک، بازدید از جاذبه های توریستی زنجان را به شما پیشنهاد می کند.

آدرس پارک ارم زنجان در ابتدای اتوبان زنجان-میانه قرار گرفته است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید