پارک تخم مرغی ارومیه

15009 2018/05/19
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

شهر ارومیه یکی از کلان شهر های ایران در استان آذربایجان غربی می باشد. این شهر از گذشته تا کنون رخدادها و حوادث زیادی مثل اشغال شهر توسط عثمانی ها و روس ها را تجربه کرده است. ارومیه به علت موقعیت جغرافیایی خود در شاه راه ارتباطی قفقاز، میان رودان، آسیای صغیر، از مراکز تجاری منطقه آذربایجان محسوب می شده است.

جالب است بدانید ارومیه اولین بیمارستان به شیوه نوین را به خود اختصاص داده، علاوه بر آن نخستین مرکز آموزش پزشکی، اولین مدرسه به شیوه جدید، اولین نشریه محلی در ایران، اولین شبکه تلویزیون محلی، پایتخت والیبال ایران و دومین شهر پر ترافیک ایران از جمله افتخارات این شهر می باشد. از القاب ارومیه از دیرباز تا کنون می توان به دالنشاط، پاریس ایران، شهر آب، شهر ادیان، مذهب و اقوام نام برد. این شهر مدت کوتاهی در دوره پهلوی به نام رضاییه تغییر نام داد.

در بین جاذبه های گردشگری و طبیعی ارومیه پارک تخم مرغی آن بسیار معروف می باشد. پارک تخم مرغی در ارومیه همجوار شرکت ایثار قرا گرفته و جزو زیباترین پارک های ارومیه است. نام ها دیگر این پارک ایثار یا استقلال می باشد. اما به علت شباهت بیش از حد آن به شکل تخم مرغ، به پارک تخم مرغی معروف شده است. یکی از دلایل دیدن کردن گردشگران از این پارک نزدیک بودن آن به بازارچه شمالی ارومیه می باشد.

پارک تخم مرغی شهرستان ارومیه در بیشتر روزهای فصل بهار و تابستان مملو از شهروندان ارومیه می شود که می خواهند ساعتی را در کنار خانواده و فضای سرسبز دلنشین بگذرانند. این پارک به واسطه داشتن یک شهربازی سرباز، مکان مفرحی برای کودکان شده و از سراسر شهر بسیاری از افراد را به سمت خود جذب می کند.

در خیابان منتهی به پارک تخم مرغی، بازار بزرگ مهین آباد قرار دارد که مسافران می توانند پس از گشت و گذار در بازار، در این پارک به استراحت و اتراق بپردازند. نکته قابل توجه در مورد پارک، پاکسازی ته سیگار از پارک تخم مرغی ارومیه با هدف نریختن ته سیگار حتی کم کردن مصرف دخانیات بین مردم به خصوص جوانان است.

در این برنامه که با استقبال جمعی مردم حتی کودکانی که دست فروشی می کنند روبرو شده است، با درخواست دستکش در جمع آوری ته سیگارها یکدیگر را کمک می نمایند. از این رو به یکی از جالب ترین جاذبه های طبیعی ارومیه تبدیل شده است.

عکس های پارک تخم مرغی ارومیه

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید