کلیسای ننه مریم آذربایجان غربی

9867 ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه کلیسای ننه مریم ارومیه به دوره زرتشتیان مربوط میشود.

کلیسای ننه مریم کجاست؟

کلیسای ننه مریم ارومیه یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری ایران است که در استان آذربایجان غربی و در شمال غرب ایران واقع شده است.

عکس کلیسای ننه مریم ارومیه

ارومیه دارای کلیساهای فراوانی است که در برخی از کتب تاریخی از این شهر به عنوان سرزمین کلیساهای کهن یاد کرده اند؛ اما در میان همه آنها، کلیسای ننه مریم دارای اهمیت خاص و ویژه ای است که توجه گردشگران را به خود جلب کرده است.

کلیسای ننه مریم در آذربایجان غربی قدیمی ترین کلیسای جهان را بعد از کلیسای بیت لحم در فلسطین را به خود اختصاص داده است. قدمت کلیسای ننه مریم به زمان آشوریان برمی گردد و همچنین جزو کهن ترین آثار تاریخی_مذهبی کشور ایران است.

کلیسای ننه مریم در آذربایجان غربی نام های فراوانی دارد که امروزه آن را بیش تر شرق آشور می نامند و اسم ننه مریم از گذشته ها بر روی این کلیسا مانده است اما برخی از مردم آن ها کلیسای حضرت مریم هم می نامند.

به دلیل اینکه این بنا متعلق به دوره ساسانیان است، سبک معماری آن هم الهام گرفته شده از سبک معماری آنان می باشد. از مهم ترین دلایل فوق العاده بودن این مکان، ساده بودن بنا در عین وجود فضای روحانی و معنوی آن است که همه گردشگران و محققان را تحت تاثیر قرار داده است.

درباره ی کلیسا میان مسیحیان و زرتشتیان اختلاف نظرهایی وجود دارد. مسیحیان و آشوریان معتقد هستند که کلیسای ننه مریم ارومیه از ابتدا کلیسا نبوده وآتشکده ای عبارت زرتشتیان بوده است و بعدها در اثر گذر زمان آن را به کلیسا تغییر داده اند.

یکی از تفاوت های بارز این کلیسا با سایرکلیساها در این است که سقف آن بسیار کوتاه است و نیمکت جهت نشستن یا جایگاه اعتراف ندارد.

در قسمت داخلی کلیسای ننه مریم ارومیه، دالان های تو در تویی ساخته شده است و همین موارد، این کلیسا را بسیار خاص و متمایز جلوه می دهد. همه ساله این مکان مقدس پذیرای گردشگران بسیاری از داخل و خارج کشور، اعم از مسیحیان و هم چنین غیرمسیحیان است.
از شما دعوت می کنیم که دیدن این مکان تاریخی را هرگز از دست ندهید.

کلیسای ننه مریم آذربایجان غربی یکی از جاذبه های تاریخی ارومیه می باشد که شما در تور ارومیه گردی میتوانید از این مکان بازدید کنید.

آدرس کلیسای ننه مریم در ارومیه: ارومیه ، خیابان امام خمینی ، خیابان خیام جنوبی ، پشت کلیسای آنجلیک ، کلیسای ننه مریم

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید