چشمه آبگرم علی داشی آستارا

10945 ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس

چشمه آب گرم علی داشی کجاست؟

چشمه آب گرم علی داشی که به آن مشه سویی هم می گویند در روستای سرسبز گیلده در فاصله ی 30 کیلومتری از آستارا در غرب این شهر قرار گرفته است. این چشمه یکی از ده ها چشمه ی خطه ی گیلان است که در در دل کوه های زیبای تالش می جوشد.

عکس چشمه آبگرم علی داشی

چشمه آبگرم علی داشی آستارا یکی از اعجاب بر انگیز ترین و منحصر به فرد ترین جلوه های طبیعی گیلان می باشد. هر ساله گردشگران بومی و غیر بومی زیادی از کل کشور به این چشمه ی طبیعی سر می زنند. به دلیل نزدیک بودن به جاده ی اصلی از طرف آستارا و گردنه حیران و واقع شدن در یک محیط ییلاقی و خوش منظره این جاذبه ی طبیعی رونق بسیاری دارد و توریست های بسیاری را جذب می کند.

چشمه آبگرم علی داشی در پای یک پرتگاه سنگی و در محلی با نام علی داشی قرار گرفته است. شاید به همین خاطر است که نام آن را علی داشی گذاشته اند. خواص درمانی این چشمه مشهور است و درد هایی مانند درد مفاصل یا روماتیسم، چشم درد، کمر درد، دل درد، رفع قوانج و تقویت اعصاب از جمله درد ها و ناراحتی هایی است که درمان می کند.

از دیگر ویژگی هایی که باعث جذب توریست در این منطقه می شود محیط ییلاقی، خوش منظر و خوش آب و هوای آن است. اگر بخواهید جلوه ای زیبا و بکر از طبیعت شگفت انگیز آستارا را تماشا کنید این چشمه را فراموش نکنید. این جاذبه تعطیلات نوروزی و فصل تابستان، هم چنین تعطیلات آخر هفته همواره میزبان توریست های داخلی و خارجی و کوهنوردان مختلف است.

آبگرم طبیعی در دامنه ی کوهستانی مشرف به حیران، در ضلع جنوبی و شرقی واقع شده است. بخش عمده ای از جاده ی مسیر با ماشین قابل رفت و آمد است. با این که جاده خاکی می باشد اما عملیات زیر سازی مسیر رفت و آمد را آسان نموده است. جاده از روی کوه گذر می کند و منظره ی دره، جاده و کوه بسیار شگفت انگیز و تماشایی است.

چشمه آبگرم علی داشی یکی از جاذبه های گردشگری استان گیلان است که شما می توانید در تور آستارا گردی از این مکان هم دیدن کنید.

آدرس چشمه آبگرم علی داشی: غرب شهرستان آستارا. روستای گیلده استارا

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید