دریاچه میانشه ساری

22112 2016/05/26
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دریاچه میانشه ساری کجاست؟

دریاچه میانشه ساری یکی از دریاچه های طبیعی استان مازندران است که در بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار گرفته است. نام دیگر دریاچه میانشه ساری را دریاچه چورت می نامند که نام آن از روستای چورت در نزدیکی دریاچه گرفته شده است.

وسعت دریاچه میانشه حدود 2,5 هکتار است. در حدود سال 1300 هجری شمسی، دریاچه میانشه بر اثر رانش زمین و زمین لرزه و مسدود شدن مسیر آب چشمه کنارش تشکیل شد. منظره ویژه ای در زمانی که آب کاهش پیدا می کند، بوجود می آید و آن پدیدار شدن باقیمانده درخت هایی است که از قبل در محل پیدایش دریاچه دیده می شده اند.

پیرامون دریاچه میانشه را پوشش های جنگلی بکر و درختان قدیمی فرا گرفته و دریاچه در شکاف دره ای با شیب زیاد واقع شده است. دریاچه دارای شکل هندسی بیضی بوده و میزان ژرفا و عمق اش با توجه به میزان بارش های فصلی متغیر  می باشد. ماهی های درون دریاچه میانشه توسط افراد محلی ریخته شده اند.

این مکان یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی و طبیعی شهر ساری به حساب می آید به طوری که برای رسیدن به آن می بایست مسیر جنگلی زیبایی را در میان درختان انبوه تجربه نمائید. در راه مسیر امکاناتی از قبیل استراحتگاه و سرویس بهداشتی است که همین باعث می شود از سختی پیاده روی تان کم شود. برای پیدا نمودن راه می توانید از لیدر های محلی استفاده نمائید. دریاچه میانشه در فاصله های نه چندان دوری از مکان های دیدنی نظیر چشمه های باداب سورت، سد سلیمان تنگه و دریاچه عباس آباد واقع شده است و می توان علاوه بر آن به این مکان ها هم رفت.

پس گردشگر عزیز اگر قصد عزیمت به دریاچه میانشه را داشتید، حتما تجهیزات کامل سفر از جمله چادر، وسایل گرمایشی، خوراک و … را با خود به همراه داشته باشید، در این صورت می توانید اقامت شبانه خوبی را در آن جا سپری نمائید. هم چنین خودرو مورد نظرتان می بایست پر قدرت و مجهز به زنجیر چرخ باشد. 

در دریاچه زیبای میانشه ساری با جاذبه های زیادی برخورد خواهید داشت که از جمله می توان به درختان سر به فلک کشیده، مه، سکوت، صدای حیوانات و پرندگان، هوای دل انگیز و شاخه های خم شده در آب اشاره نمود. در دریاچه میانشه شنا کردن تا حدودی خطرناک است و امکان ماهیگیری وجود دارد.

دریاچه میانشه ساری یکی از جاذبه های طبیعی مازندران می باشد که شما می توانید در تور ساری گردی از این مکان بازدید کنید و لذت ببرید.

آدرس دریاچه میانشه ساری : مازندران، شهر ساری، ۱۰ کیلومتری روستای چورت، حد فاصل ساری تا کیاشر

عکسهای دریاچه میانشه

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید