آبشار دره عشق شهرکرد

15988 2017/06/07
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4.4]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

از نظر تاریخی و زمین شناسی این آبشار سال های بسیاریست که وجود دارد، همچنین دره عشق محل برخورد دو صفحه بزرگ تکتونیک (زمین ساخت) ایران و عربستان می باشد.

استان چهارمحال بختیاری یکی از استان های زیبا و سرسبز ایران ماست که با دیدنی های فراوان طبیعی می تواند مقصدی بسیار مناسب برای گردشگری و سفر باشد.

یکی از مهمترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهرکرد، آبشار دره عشق اردل می باشد که در فاصله 125 کیلومتری شهرستان شهرکرد واقع شده است. در واقع دره و آبشار عشق در جنگل های حفاظت شده هلن قرار گرفته و برای مردم و سایر گردشگران ارزش بسیار بالایی از نظر زیست محیطی دارد.

منطقه مشایخ در شهرستان اردل، بسیار زیباست. منطقه ای سرسبز، پر از درختان و انواع گیاهان که آبشار عشق و دره آن مانند ستاره در آن می درخشند. این یعنی اگر به بخش جنوب غربی استان سفر کردید، به هیچ عنوان نباید تماشای این منظره طبیعی را از دست بدهید. همچنین اینکه عبور رودخانه کارونگ شمالی از اینجا و بخش ناغان، آب و هوای مطبوعی به آن بخشیده و زیبایی هایش را دو چندان کرده است.

روستاهای بسیاری با معماری خاص نیز در اطراف این منطقه وجود دارند که با مردم مهمان نواز و خونگرم، همیشه پذیرای توریست ها و مسافران هستند و سوغات و خوراکی های محلی خوشمزه ای را عرضه می کنند.

از شاخصه های اصلی آبشار دره عشق، عبور آب از دل کوه و سرازیر شدن آن از ارتفاعی بیش از 100 متر است که در نوع خود و در ایران بی نظیر می باشد. جریان داشتن رود کارون نیز از دیگر شاخصه های اطراف این جاذبه کم نظیر است. اشاره به این موضوع که در اطراف آبشار، مزارع کشاورزی، شالیزار های برنج و انارستان های روستای دره عشق است، خالی از لطف نمی باشد.

این دره و آبشار چشم نواز، مناظر بی نظیری را رقم زده اند و به اندازه ای در اطراف خود دیدنی دارند که گشت و گذار در این ناحیه را لذت بخش و طولانی می کنند. به عنوان مثال در مسیر اردل به ناغان، منظره ای بی نظیر را می بینید که در پشت آن جنگل و آبشار خودنمایی می کنند. تماشای چنین منظره ای احساسی خوشایند و بی نظیر به دنبال دارد که در کمتر جایی می توان تجربه کرد.

پیشنهاد نشاط آوران به شما این است که اگر به شهرکرد سفر کردید، به هیچ عنوان تماشای آبشار دره عشق که از جاذبه های گرشگری چهارمحال و بختیاری می باشد را از دست ندهید، زیرا تجربه ای ناب و بی مانند است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید