دریاچه کوه گل سی سخت

13834 ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان کهگیلویه و بویراحمد که در میان کوه های زاگرس قرار گرفته، یکی از سرسبزترین استان های ایران می باشد. شهر سی گل نیز یکی از زیباترین شهرهای این استان است که در اطراف خود مناظر دیدنی بسیاری دارد.

دریاچه کوه گل در نزدیکی شهر سی سخت قرار دارد و یکی از زیباترین جاذبه های این شهر و استان کهگیلویه و بویر احمد به شمار می رود. این دریاچه در منطقه کوه گل قرار گرفته که در سمت شمال شهر سی سخت است. مساحت دریاچه کوه گل به 500 متر مربع می رسد و عمیق ترین بخش آن حدود 15 متر می باشد.

تپه های اطراف دریاچه کوه گل سی سخت یاسوج در فصل های مختلف محل رویش قارچ و نعناع کوهی، پونه، جاشیر و ریواس می باشند. انعکاس تصویر این سرسبزی و گیاهان در آب دریاچه منظره بسیار زیبایی را پدید می آورد. این منظره زیبا در کنار پرندگانی که در فصل گرما در این دریاچه استراحت می کنند بسیار دیدنی است. پرندگان مهاجری مانند چنگر، خروس کولی، درنا، حواصیل، لک لک، اردک کله سبز و مرغابی که در تابستان مهمان دریاچه کوه گل دنا می شوند، زیبایی خاصی به گردنه بیژن می بخشد.

اگر در فصل تابستان از این دریاچه دیدن کنید، علاوه بر اینکه می توانید از پرواز پرندگان مهاجر در اطرافتان لذت ببرید، عطر آویشن و گل های شقایق و گیاهان وحشی کوهی که در فضا پیچیده شده نیز می توانید باعث نشاط و شادابی شما بشود.

هر ساله و به خصوص در فصل تابستان تعداد زیادی از بومیان منطقه و گردشگران برای گذراندن اوقات فراغت و تعطیلات به کنار دریاچه کوه گل بویراحمد می آیند تا از فضای معطر و چشم انداز زیبای منطقه لذت ببرند.

منطقه کوه گل که شامل دشت لاله های واژگون، آبشار تنگ نمک و دریاچه کوه گل می باشد یکی از زیباترین مناطق موجود در ایران است.

اگر به این استان سفر کردید نشاط آوران به شما پیشنهاد می دهد تا این دریاجه زیبا را در لیست مکان هایی که قرار است از آنها دیدن کنید، قرار بدهید. این دریاچه در کنار دیگر دیدنی های کوه گل از جمله جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد می باشند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید