مسجد عمادالدوله کرمانشاه

14759 2019/04/13
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه مسجد عمادالدوله استان کرمانشاه مربوط به دوران قاجار می باشد.

مسجد عمادالدوله کجاست؟

مسجد عمادالدوله واقع در بازار شهر کرمانشاه است، که یکی از آثار تاریخی دوره قاجاریه می باشد.

عکس مسجد عمادالدوله در کرمانشاه

 

این مسجد از لحاظ تاریخی ترکیبی از زیبایی هنر دست بهترین معماران و روح معنوی و دینی است. این بنای تاریخی در نظر اول، تمامی کسانی که از آن بازدید می کنند را به وجد می آورد.

مسجد عماد الدوله دارای چهار ایوان و یک مناره است و از بخش های متعددی مانند صحن، ایوان، شبستان ستون دار تشکیل شده و همچنین دارای حجره های بسیاری می باشد.

مسجد عمادالدوله در کرمانشاه یکی از شاهکار های قدیمی و از میراث با ارزش سرزمین مان ایران است. مسجد عماد الدوله کرمانشاه جز فهرست آثار و بناهای تاریخی و ماندگار ایران محسوب می شود.

اتاقکی چوبین بر روی ایوان شرقی صحن مسجد قرار گرفته است و در اصلی ورودی مسجد، از طریق ایوان شرقی مرتبط می شود که متصل به بازار معروف زرگرای کرمانشاه است.

بعد از ساخت این مسجد، بناکننده آن در یکی از در های حرم حضرت علی را به کرمانشاه آورد و به در این مسجد نصب کرد. از داخل بازار زرگرا می توان به در این مسجد رسید که به در<<قاپ نجفی>> معروف است. در دیگر این بنا در قسمت جنوبی قرار گرفته که به وسیله دالانی به تقاطع بازار زرگرا و بازار حوری آباد راه دارد.

به طور کلی برای ورود به این مسجد دو راه وجود دارد. اول اینکه از همان در ورودی اصلی که به قاپ نجفی مشهور است بروید و یا اینکه از راسته بزازان بروید. یکی از مسائل مهمی که باعث شده تا این مسجد شهرت و رونق بیشتری کسب کند این است که در مرکز شهر قرار دارد.

ادرس مسجد عمادالدوله در کرمانشاه : کرمانشاه، در طرف غرب بازار زرگرها و ضلع غربی خیابان مدرس

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید