MENUMENU
051-36040039
wildlife3

موزه حیات وحش اردبیل

2995 ۱۳۹۵/۰۲/۰۲
[تعداد: 5    میانگین: 5/5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

در کنار دریاچه شورابیل اردبیل موزه حیات وحشی قرار گرفته که هم اکنون در این موزه تاریخ طبیعی 120 گونه از جانداران تاکسیدرمی شده  نگهداری می شود.

موزه حیات وحش اردبیل جذابیت متفاوتی از ترکیب تاریخ و طبیعت را در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار می دهد. در این موزه گونه های متعددی از  پستانداران، خزندگان، ماهیان و حیوانات وحشی نادر به شکل تاکسیدرمی یافت می شوند.

آدرس موزه حیات وحش اردبیل,حیات وحش اردبیل,حیوانات تاکسیدرمی شده

جانداران تاکسیدرمی شده به صورت پانل در معرض دید عموم قرار گرفته اند. به عنوان نمونه بخش هایی از جمجمه حیوانات، شاخ و بال پرندگان و حشرات مختلف بر روی دیوار واقع شده است. فسیل و کانی های طبیعی نیز در موزه می توان رویت کرد.

موزه تاریخ طبیعی اردبیل را می توان جزء مکان های فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، نمایشگاهی و تحقیقاتی بر شمرد. این موزه زیست بوم های مختلف، گونه های حیات وحش، پوشش گیاهی منطقه و ارزش نگهداری  تنوع زیستی را به اقشار گوناگون جامعه می شناسد.

موزه اردبیل,موزه تاریخ طبیعی,موزه تاریخ طبیعی اردبیل

موزه حیات وحش اردبیل شامل بخش های گوناگونی است :

در بخش دوران آفرینش و دیرینه شناسی بازدید کننده با موقعیت های مختلف کره زمین در منظومه شمسی آشنا شده و هم چنین می تواند در زمینه ادوار گوناگون زمین شناسی و مراحلی از تکوین زندگی و تحول اجتماعات زیستی اطلاعاتی را به دست آورند. از نمونه زیستگاه های حیات وحش استان اردبیل که در دو مجموعه طراحی شده می توان به دیوراماهای زیست بوم­ های دشتی، تالابی و کوهستانی این موزه اشاره کرد که به گونه ای جانور را در محیط قرار داده اند که بیننده محیط زیست طبیعی جانور را نظاره گر باشد.

موزه حیات وحش
 اکثر نمونه های قرار گرفته در موزه تاریخ طبیعی اردبیل دارای برچسب مشخصات  می باشند. هم چنین در آکواریوم هایی که در معرض دید علاقه مندان گذاشته شده می توان گونه هایی از انواع آبزیان آب های استان اردبیل، ماهیان تزئینی و غیره را یافت.

در موزه تاریخ طبیعی بخشی مربوط به فروش کتاب های زیست محیطی وجود دارد. هم چنین در جهت آموزش و بالا بردن سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی برای بازدیدکنندگان بروشورها، پوسترها و مقالاتی برای مطالعه در این بخش گذاشته شده است.

آدرس موزه حیات وحش اردبیل,حیات وحش اردبیل,حیوانات تاکسیدرمی شده

فضایی زیبا و چشم اندازی دلپذیر را می توان از طبقات فوقانی موزه نظاره گر بود و می توان پس از بازدید از موزه برای استراحت به زیست بوم آبی دریاچه شورابیل و کوهستان سبلان رفت.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند