چشمه های آبگرم محلات

16195 ۱۳۹۶/۰۸/۰۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

از تاریخچه آبگرم محلات اطلاعات دقیقی در دست نیست اما در سال 1350 مجموعه ای رفاهی برای استفاده بهتر گردشگران از چشمه ها در این منطقه بنا شده است.

چشمه های آب گرم به دلیل خواصی که از نظر درمانی دارند مورد توجه بسیاری از گردشگران می باشند. آب این چشمه ها اغلب برای درمان دردهای مفصلی و روماتیسم مفید است. چشمه های آب گرم بسیاری در کشور ما وجود دارند که از معروف ترین آنها چشمه های آبگرم محلات اراک می باشند.

آدرس چشمه های آبگرم محلات تقریبا سرراست بوده و به راحتی قابل دسترس است. برای رسیدن به آب گرم محلات می توان از جاده های دلیجان-محلات و جاده اصلی قم-اصفهان استفاده کرد. چشمه آب گرم محلات در واقع مجموعه ای از شش چشمه دنبه، شفا، حکیم، روماتیسم، سلیمانیه و سودا می باشد. حال که می دانید چشمه های آبگرم محلات کجاست، ادامه مقاله را نیز از دست ندهید تا با ویژگی های این جاذبه آشنا شوید.

دمای آب این چشمه ها معمولا بالای 50 درجه سانتی گراد است و به همین جهت به افرادی که سابقه بیماری های قلبی و عروقی دارند توصیه می شود از این چشمه ها استفاده نکنند. به دلیل استقبال زیادی که از این چشمه ها شد، در سال 1350 یک مجموعه رفاهی برای استفاده راحت تر از چشمه ها در این منطقه ساخته شده که شامل دو قسمت برای بانوان و آقایان می باشد و در هر قسمت یک استخر شنا، یک وان کوچک و دوش های انفرادی تعبیه شده است.

همانند بسیاری از چشمه های آب گرم، ترکیبات آب داخل چشمه ها شامل کلسیم و سولفات می باشد که خواص درمانی به آن بخشیده اند. اما چیزی که این چشمه ها را منحصر به فرد می کند، وجود مقدار زیادی گاز رادون در آن می باشد که میزان آن در سایر چشمه های آب گرم پایین است. ترکیب این گاز در آب های گرم برای درمان بیماری های ریوی مفید بوده همچنین این چشمه به خاطر خواص شیمیایی خود فاقد بوی نامطبوع هستند که امتیاز بزرگی می باشد.

آب چشمه های آب گرم محلات از بخار خمیرهای سوزان درون لایه پوسته زمین به وجود می آید و به سطح زمین می رسد. به همین جهت در دسته چشمه های آب گرم عمقی قرار می گیرد. به دلیل استقبال زیاد گردشگران از این چشمه ها، مهمانخانه ها و مسافرخانه های زیادی برای رفاه حال مراجعین در اطراف آن ساخته شده است. همچنین یک مهمانسرای بین المللی هم در این منطقه وجود دارد که چشمه آب شفا درون آن قرار دارد. اما اگر در این مهمانخانه ها اتاقی گیر نیاوردید، بومیان منطقه نیز با کمال میل حاضرند اتاق های خانه های خود را برای اجاره در اختیار شما بگذارند.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می دهد در صورتی که برای استفاده از این چشمه ها که از جاذبه های گردشگری مرکزی هستند به محلات رفتید، حتما از طبیعت زیبای این منطقه و روستای تاریخی خورهه نیز بازدید کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید