غار خرسین هرمزگان

13495 ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 4.3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان هرمزگان بدون شک یکی از جذاب ترین استان های کشور می باشد. وجود جزایر تفریحی در کنار تاریخ و فرهنگ غنی مردم این استان، به هرمزگان جذابیت های خاصی بخشیده است. هرمزگان با قرار گرفتن در امتداد خلیج فارس که به دریاهای آزاد راه دارد، مورد توجه بیگانگان بوده است. همیشه کشورهای بیگانه که از طریق دریا وارد ایران شده اند، هرمزگان را به عنوان دروازه ایران می شناخته اند. این استان جاذبه های طبیعی و ویژگی های منحصر به فرد فراوانی دارد که باعث می شود گردشگران و مسافران زیادی به آن سفر کنند.

غار خرسین که در نزدیکی روستای درگز و در سمت شمال شرق بندرعباس قرار گرفته، 80 کیلومتر از این شهر فاصله دارد. برای رسیدن به غار نمکی خرسین پس از رسیدن به روستای درگز به بخش سیاهو بروید. از آنجا تا ورودی غار نمکی خرسین سیاهو نزدیک به یک ساعت و نیم پیاده روی و کوهپیمایی پیش رو است.

وارد غار که بشوید می توانید قندیل های نمکی را در سراسر آن مشاهده کنید. در کف غار رودی جریان دارد که به خاطر وجود قندیل های نمکی، شور است. این رود در فصول زمستان و در مواقع بارش شدت بیشتری دارد، بنابراین مواظب باشید و جوانب احتیاط را رعایت کنید.

دیواره غار خرسین در استان هرمزگان ناپایدار است و گاها ریزش می کند. در زمانیکه باران شدید است، این ریزش ها بیشتر می شوند. بنابراین نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا در فصول پاییز و زمستان که باران های شدیدی در منطقه می بارد، از غار خرسین بندرعباس دیدن نکنید.

آب شور غار خرسین درگز باعث تخریب مزارع کشاورزی اطراف می شده است که برای جلوگیری از این موضوع، حوضچه هایی در اطراف غار تشکیل شده و آب رود به سمت آنها هدایت می شود. با این کار آب درون حوضچه ها ذخیره شده و پس از تبخیر، نمک به جای مانده قابل استفاده می شود.

غار خرسین سیاهو یکی از جاذبه های گردشگری هرمزگان است که شاید کمتر شناخته شده باشد، اما بسیار زیباست و ارزش دیدن دارد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید