غار کیارام گرگان

12672 2018/11/03
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار کیارام کجاست؟

استان گلستان به واسطه جاذبه های طبیعی که در خود جای داده است، از جمله استان های گردشگری کشور به حساب می آید و هر ساله توریست های زیادی جهت بازدید از این جاذبه ها به این استان زیبا سفر می کنند. از جمله جاذبه های طبیعی موجود در این استان می توان به غارهای طبیعی اشاره کرد که برخی از آنها با قدمت های طولانی و زیبایی های طبیعی، در نوع خود منحصر به فرد می باشند. غار کیارام گرگان از جمله این غارها می باشد که به دلیل واقع شده آن در 13 کیلومتری گالیکش از توابع شهرستان مینودشت، به غار کیارام مینودشت و یا غار کیارام گالیکش شهرت دارد.

عکس غار کیارام

لازم به ذکر است که غار کیارام گلستان در میان مردم محلی با نام غار وسط دل دل نیز شناخته می شود. این غار از ویژگی های فراوانی برخوردار است که آن را از سایر غارهای مشابه در این استان متمایز می کند. از جمله از ویژگی ها می توان به دسترسی آسان، امنیت، روشنایی، دسترسی به آب و … اشاره کرد. همچنین بخاطر همین ویژگی های ذکر شده، این غار از گذشته های دور محل سکونت انسان بوده و به عنوان نخستین سکونتگاه انسان در استان گلستان شناخته می شود. علاوه بر این در این غار قدیمی‌ ترین بقایای حضور انسان در استان گلستان یافت شده است که قدمت آنها به دوره پارینه سنگی میانه برمی گردد.

غار کیارام گالیکش دارای 25 دهانه و 24 متر عمق می باشد و سقف آن از بستری آهکی تشکیل شده است که قطرات آب از آن بر روی زمین می چکند. کف این غار حالتی سخره ای شکل دارد و به دلیل استفاده از آن جهت سکونت دام ها، پر از فضولات حیواناتی همچون گوسفند و بز می باشد.

غار کیارام گرگان از جمله جاذبه های طبیعی استان گلستان می باشد که شما می توانید در تور گرگان گردی از آن بازدید کنید.

آدرس غار کیارام : استان گلستان، شهرستان مینودشت، 6 کیلومتری روستای فرنگ

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید