غار زینگان مهران ایلام

10467 ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3]
آدرس

 

غار زینگان کجاست؟

غار زینگان معروف به غار بهشت یکی از جاذبه های دیدنی و زیباست که در 52 کیلومتری جنوب غربی ایلام و 5 کیلومتری جنوب شرقی صالح آباد واقع شده است.

یکی از رسومات اهالی ایلام این است که دو هفته آغازین فروردین ماه را در طبیعت سپری می کنند و در کوه ها و دشت ها چادر هایی را نصب می کنند تا در قلب کوهستان سال نو خود را شروع کنند. یکی از نواحی تفریحی و دوست داشتنی ایلام غار طبیعی و بی سقف زینگان می باشد که واقعا باریکه ای دلنشین است.

پدیده ای که در مرکز دشت گرمسیری صالح آباد از اطراف شهرستان مهران به وجود آمده غار طبیعی زینگان است که هر سال مهاجران فراوانی در فصل تابستان و بدون داشتن وسیله نقلیه به آنجا سفر می کنند. این ناحیه به علت آب و هوای سرد و مناسب به غار بهشت شهرت یافته است.

در واقع غار زینگان صالح آباد یک دره است نه یک غار که سهوا به اسم غار معروف شده است، دو طرف معبر باز است و هیچ تشابهی به غار ندارد. برای رسیدن به غار زینگان ابتدا باید از شهر ایلام به صالح آباد که در 50 کیلومتری غرب ایلام قرار دارد گذر کنید. این غار در تمام مناطق صالح آباد شهرت دارد و در نزدیکی جاده امام زاده صالح تابلویی برای راهنمایی نصب شده است.

جاده خاکی، تقریبا نامناسبی از صالح آباد تا دروازه غار زینگان تعبیه شده است که گذر از این جاده 40 دقیقه طول می کشد. داخل تنگه و در امتداد تمام راه آب شفافی جریان دارد و در اکثر بخش های غار باید از داخل آب گذر کنید. به دلیل باریک بودن قسمت هایی از راه رد شدن از مسیر دشوار است.

با توجه به گفته یکی از مردم های ساکن این منطقه طول تنگه زینگان تقریبا 6 کیلومتر است اگرچه در قسمت هایی از آن به طور کامل باز می شود. مناسب ترین فصل برای تجربه پیمودن غار زینگان در ایلام فصل بهار و تابستان است.

آدرس غار زینگان: استان ایلام، 5 کیلومتری جنوب شرقی صالح آباد

عکس های غار زینگان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید