کویر ابوزید آباد کاشان

17652 2019/11/06
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

کویر ابوزید کجاست؟

کویر ابوزید در شهر کاشان قرار دارد و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری برای افرادی است که به کویر نوردی علاقه دارند. البته در نزدیکی های این کویر جاذبه های دیگری هم وجود دارد که بسیاری از آن ها تاریخی هستند، مانند یک شهر زیر زمینی که متعلق به چند صد سال گذشته است. این کویر از لحاظ جغرافیایی، جزئی از بخش بزرگ بیابان های بند ریگ که در ضلع شمالی ابوزید قرار دارد، محسوب می شود. قدم زدن بر روی تپه های شنی کویر ابوزید آباد کاشان حس و حالی وصف نشدنی دارد و آرامش آن بسیار لذت بخش است.

عکس کویر ابوزید آباد کاشان

شما می توانید پیش از رسیدن به کویر ابوزید و بازدید از آن از دیگر جاذبه های گردشگری اطراف آن مانند آب انبارها و کاروانسرای صفوی هم دیدن کنید. همچنین اگر دوست دارید که چند روزی را به دور از شلوغی و هیاهوی جمعیت و شهر باشید، می توانید چند روزی را در این کویر سپری کنید که البته توصیه می کنیم برای این کار، حتما با خودتان تجهیزات کمپینگی به همراه داشته باشید و اگر به اصول کویرنوردی هم آشنایی ندارید حتما یک فرد ماهر را به همراه خود ببرید. پس از گشت و گذار و کویر گردی هم می توانید در بین راه سری به روستای زیبای ابیانه و قلعه کرشاهی و کوه یخاب هم بزنید. جالب است بدانید که در منطقه کویری ابوزید آباد مردم گویش های مختلفی دارند و با زبان های مختلفی صحبت می کنند.

کویر ابوزید آباد کاشان از لحاظ جغرافیایی در 30 کیلومتری کاشان واقع شده است و حدود 950 متر از سطح دریا فاصله دارد. اکثر جاذبه های طبیعی که در این منطقه قرار دارد معمولا در شمال و در امتداد جاده خاکی که 25 کیلومتر است قرار دارد. همچنین می توانید در فاصله 8 کیلومتری شهر از تپه های شنی هم دیدن کنید و اگر مایل بودید خودتان را به انتهای تپه ها رسانده و از دریاچه نمک چال عروس هم دیدن کنید.

همانطور که گفتیم این شهر کویری است و روزهایی گرم و شب هایی سرد دارد. از طرف دیگر در فصول مختلف سال شرایط آب و هوایی آن متغیر می باشد پس با تمام این تفاسیر بهترین زمان سفر به کاشان و بازدید از کویر ابوزید فصل پاییز و زمستان است. آب و هوای کویر مدام در حال تغییر است به همین دلیل بهترین زمان در طول شبانه روز برای تور کویر ابوزید آباد کاشان، پیش از غروب آفتاب است. توصیه می کنیم که به هیچ وجه در اواسط روز کویر گردی نکنید و زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید زیرا در این ساعات از روز نیمی از آب بدن تان از دست رفته و به شدت احساس ضعف می کنید.

اگر قصد ماندن در کویر ابوزیدآباد در کاشان را دارید، می توانید در کاروانسراهای سفوی که در نزدیکی کویر قرار دارند بمانید. در این کارونسراها امکانات ویژه ای برای گردشگران فراهم شده است. البته کاروانسراهای دیگری هم در کاشان، زائر سرای امام زاده آقا علی عباس و آران و بیدگل وجود دارد که می توانید در آن ها هم اقامت داشته باشید.

کویر ابوزید آباد در کاشان یکی از جاذبه های گردشگری کاشان است که شما می توانید در تور کاشان گردی یک روز را به تور کویر ابوزید آباد کاشان اختصاص دهید و از این مکان جذاب دیدن کنید.

آدرس کویر ابوزید آباد: کاشان، بلوار قطب راوندی، روستای ابوزید آباد، کویرابوزید

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید