موزه آموزش و پرورش اصفهان

15979 2018/12/11
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

موزه آموزش و پرورش کجاست؟

اصفهان شهر هنر، فرهنگ و تمدن ایران می باشد که آثار و جاذبه های تاریخی فراوانی را که از ارزش تاریخی بالایی برخوردار می باشند را در خود جای داده است. این شهر از گذشته دور محل زندگی دانشمندان و هنرمندان فراوانی بوده است و هر یک در نوع خود آثار بی نظیری را از خود به جای گذاشته اند که حفاظت از این آثار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به همین محلی جهت نگهداری میراث آموزش و پرورش این شهر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که در همین راستا موزه ای با نام موزه آموزش و پرورش اصفهان در سال 1378 بنا گردید. این موزه با نام موزه علوم و فنون آموزش و پرورش اصفهان نیز شناخته می شود و چندین بخش مختلف را در خود جای داده است که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

عکس موزه آموزش و پرورش اصفهان

موزه ی آموزش و پرورش اصفهان از بخش های مختلفی تشکیل شده است؛ در بخش شیمی، آزمایش های شیمیدانان معروف ایرانی همچون زکریای رازی و جابربن حیان به همراه بیوگرافی و تصاویر آنان نگهداری می شود. در بخش فنی و حرفه ای، سیر تحول علوم فنی در زمینه های مختلف به نمایش گذاشته شده است. در بخش بیوگرافی برخی از دانشمندان علم زیست شناسی به همراه کشفیات آنها قرار داده شده است و در بخش زمین شناسی نیز سیر تحول زمین در دوره های مختلف به همراه بخش هایی همچون آکواریوم های بزرگ و صدها گونه مختلف از آبزیان نگهداری می شود. علاوه بر این در سال 1390 بخش نجوم نیز به این مجموعه اضافه گردید تا موزه آموزش و پرورش اصفهان به یکی از کامل ترین موزه های کشور تبدیل شود.

موزه آموزش و پرورش در اصفهان به دلیل بخش های جامع و ارزشمندی که در خود جای داده است، از جمله مهم ترین موزه های کشور می باشد که شما می توانید در صورت سفر به اصفهان، از این محل بازدید به عمل آورید.

آدرس موزه آموزش و پرورش اصفهان : دروازه شیراز، خیابان مصلی، کوچه شماره 24

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید