جاده چالوس

17016 2017/06/03
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه احداث جاده چالوس به سال 1312 شمسی باز می گردد، زمانیکه هنوز جاده ای میان دو شهر کرج و چالوس وجود نداشت و در حد راهی خاکی و مالرو، تنها برای دسترسی به روستاهای این مسیر بود که نمی توانست ارتباطی بین شمال و جنوب برقرار کند.

یکی از بخش های جدایی ناپذیر در هر سفر، مسیر و جاده ای است که به مقصد منتهی می شود. حال فکر کنید جاده ای که شما را به مقصد می برد، چیزی از آن کمتر نداشته باشد، و بتواند خود را به عنوان یک جاذبه گردشگری به همگان بشناساند.

جاده کرج چالوس که به عنوان یکی از چهار جاده زیبا در دنیا شناخته می شود، گواه سخن گفته شده است؛ این جاده یکی از زیباترین و رویایی ترین جاده ها در جهان است که می توان در نقطه نقطه آن آثار نقاشی خداوند را نظاره کرد.

اگر بگویم جاده چالوس کرج بی نظیرترین جاده در ایران است، اغراق نکرده ام؛ این موضوع را از سفرهای بسیاری که از این مسیر انجام می گیرند می توان دریافت. همچنین مناظر بی نظیر، چشم اندازهای بکر در چهار فصل و طبیعت چشم نواز، آنرا بسیار پرطرفدار کرده به طوریکه از اکثر تعطیلی ها، شاهد ترافیک سنگین در این جاده هستیم.

از همان سال های ابتدایی احداث جاده، مکان هایی مثل رستوران، اقامتگاه ها، تفریحگاه ها برای راحتی هرچه بیشتر مردم ساخته شدند و به سرعت و طی چند سال، این جاده محبوبیت بسیار بالایی بین مردم پیدا کرد و اکنون اولین انتخاب هر مسافری، طی کردن مسیر سفر در جاده چالوس است.

جاذبه های گردشگری جاده چالوس بسیار زیاد اند؛ از جاذبه های طبیعی بگیرید تا روستاهای زیبا، آثار تاریخی و حتی تفریحگاه های متنوع با سرو غذاهای سنتی. برای تماشای دیدنی های جاده چالوس هیچوقت دیر نیست.

جاده چالوس که به نام جاده 59 شناخته می شود و به این نام نیز معروف است، حدودا 160 کیلومتر طول دارد و سرتاسر آن، نقطه ایست برای خاطره سازی و ثبت لحظات زیبا و خوشایند. فقط باید توجه داشت که زمان ساخت این جاده سال های زیادی گذشته است و با توجه به اینکه در آن سال ها حجم تردد کمتر بوده، جاده باریک و پر از پیچ و خم است و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در آن بسیار واجب.

پیشنهاد نشاط آوران به شما این است که در زمان خلوتی جاده چالوس آنرا برای سفر انتخاب کنید، در کنار جاده از غذاها و خوراکی های خوشمزه مثل انواع آش، عدسی، تنقلات خوش طعم و محلی مثل لواشک بخورید و لذت ببرید، از دست فروش های اطراف تونل کندوان خرید و دیدن کنید و با رانندگی مطمئن، سفری به یادماندنی برای خود و خانواده رقم بزنید.

در ذیل برخی دیگر از تصاویر جاده چالوس را می بینید:

ہ

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید