باغ های جهانشهر کرج

باغ های جهانشهر کرج

33880 ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

باغ های جهانشهر کرج یکی از جذابیت‌های استان البرز و شهر کوهپایه‌ای کرج است که روزانه از بازدیدکنندگان بسیاری میزبانی می‌کند. جهانشهر یکی از مناطق دیدنی کرج است که در گذشته به دلیل آب و هوای فوق العاده و همچنین دارا بودن باغات بسیار خوش آب و رنگ و زیبا، مورد توجه گردشگران و طبیعتگردان قرار می‌گرفت. در طی این سال‌ها به دلیل ساخت و ساز و شهرک سازی، بسیاری از باغ‌ های جهانشهر کرج مورد بی مهری قرار گرفته‌اند و دچار تخریب شده‌اند. اما هنوز نیز بسیاری از این باغ‌ها برای استفاده عموم در دسترس هستند و شما می‌توانید ساعات خوشی را زیر درختان و جویبارهای این منطقه قدم بزنید، عکاسی کنید و لذت ببرید. با نشاط آوران همراه باشید تا در مورد باغ های جهانشهر کرج اطلاعات جامع و کاملی با شما به اشتراک بگذاریم.

باغ های جهانشهر کرج کجاست؟

کرج شهری است کوهپایه ای که در دامنه رشته کوه های البرز واقع شده، این شهر ۱۳۰۰ متر از سطح دریا بالاتر قرار گرفته است. شهر کرج نیز مانند بسیاری از بخش های دیگر استان البرز در فصل های سرد سال از سیستم های آب و هوایی شمالی و شمال غربی و غربی ایران تاثیر می گیرد و پر آب بودن جوی های این شهر از آبان و آذر شروع و تا اواسط اردیبهشت ادامه دارد که به واسطه سیستم آب هوایی این منطقه است.

باغ های جهانشهر کرج کجاست؟

منطقه جهانشهر کرج نیز یکی از همان مناطق کوهپایه ای با آب و هوای بسیار عالی می باشد. در گذشته جهانشهر باغ های بسیاری داشته که در سال های اخیر به دلیل ساخت و سازهای زیاد در این منطقه از تعداد آن ها کم شده است. جهانشهر در منطقه هشت، در یکی از محله های شهر کرج در این استان می باشد. باغ های جهانشهر از سمت شمال به محله حاجی آباد، از غرب به کوی کارمندان، از جنوب به محله چهارصد دستگاه و از شرق به بلوار طالقانی ختم می شود.

باغ های جهانشهر کرج

باغ فاتح یکی از باغ های جهانشهر کرج

همانطور که گفته می شود نام جهانشهر برداشته شده از نام جهان، همسر محمد صادق فاتح موسس محله جهانشهر است. در بین اهالی منطقه، محمد صادق فاتح یکی از سرشناس ترین افرادی بود که مالک باغ های زیادی در جهانشهر بوده است.

مناطق مهم محله جهانشهر کرج را پارک تنیس جهانشهر، باشگاه پینت بال جهانشهر، باغ خانواده جهانشهر و باشگاه میلاد تشکیل می دهد. مسجد اصلی و مهم جهانشهر، مسجد رسول اکرم است که در ابتدای خیابان فرمانداری قرار دارد. بخشی از باغ های قدیمی محله جهانشهر در نزدیکی پارک های خانواده و تنیس قرار دارند که در دست تخریب هستند!

نکته جالب توجه در مورد اهالی مناطق کاظم آباد و جوادآباد که از مردم قدیمی آن جا هستند متاسفانه بعضی از باغچه های خود را تخریب کرده و می خواهند روند آپارتمان سازی را پیش بگیرند. این مسئله در پشت تالار لوتوس کرج کاملا قابل مشاهده است.

باغ فاتح یکی از باغ های جهانشهر کرج

منطقه جهانشهر هنوز هم به واسطه باغ های باقی مانده در آن از قدیم، جزو یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان البرز به شمار می رود.

باغ رستوران های جهانشهر کرج

جهانشهر کرج به دلیل آب و هوای و همچنین موقعیت جغرافیایی که دارد، مرکز باغ رستوران‌ها و رستوران‌های سنتی با غذای اصیل ایرانی؛ است. بسیاری از جوانان و خانواده‌ها روزهای تعطیل و همچنین شب‌های گرم تابستان را ترجیح می‌دهند در آب و هوایی خنک بگذرانند و طعم غذای اصیل ایرانی را بچشند. برای این دسته از جوانان و خانواده‌ها باغ رستورن‌های جهانشهر کرج، می‌توانند گزینه‌ی بسیار مناسبی باشند. باغاتی که دارای تخت هستند و شما می‌توانید بر روی این تخت‌ها بنشینید، از آب و هوای خوب منطقه لذت ببرید، صدای پرندگان را بشنوید، به موسیقی گوش فرا دهید و غذای مورد علاقه خود را میل کنید. باغ رستوران‌های جهانشهر کرج بهترین انتخاب شما برای شب‌های تابستان است. 

البته ناگفته نماند که در تمام طول سال می‌توانید از این امکانات و خدمات نهایت استفاده را ببرید. در پاییز رنگارنگ این منطقه و زیر سایه درختان طلایی رنگ بنشینید، بهار و شکوفه‌های درختان سرسبز را ببینید یا در زمستانی پوشیده از برف، کاسه‌ای مملو از آش داغ در دست، از طبیعت لذت ببرید.

پیک نیکی دلپذیر در باغ های جهانشهر

برای چند ساعت خاطره ساز حاضرید؟ وسایل پیک نیک را جمع کنید و دست خانواده و دوستان خود را بگیرید و ساعاتی خوش را در باغ های جهانشهر بگذرانید و از طبیعت زیبای این منطقه لذت ببرید. زیر سایه درختان استراحت کنید، به صدای خش خش برگ‌هایی که زیر گام‌های شما می‌شکنند گوش فرا دهید و از استرس و مشکلات زندگی روزمره فاصله بگیرید.

 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید