باغ های جهانشهر کرج

6648 2018/07/01
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

جهانشهر کرج کجاست؟

کرج شهری است کوهپایه ای که در دامنه رشته کوه های البرز واقع شده، این شهر ۱۳۰۰ متر از سطح دریا بالاتر قرار گرفته است. شهر کرج نیز مانند بسیاری از بخش های دیگر استان البرز در فصل های سرد سال از سیستم های آب و هوایی شمالی و شمال غربی و غربی ایران تاثیر می گیرد و پر آب بودن جوی های این شهر از آبان و آذر شروع و تا اواسط اردیبهشت ادامه دارد که به واسطه سیستم آب هوایی این منطقه است.

منطقه جهانشهر کرج نیز یکی از همان مناطق کوهپایه ای با آب و هوای بسیار عالی می باشد. در گذشته جهانشهر باغ های بسیاری داشته که در سال های اخیر به دلیل ساخت و سازهای زیاد در این منطقه از تعداد آن ها کم شده است. جهانشهر در منطقه هشت، در یکی از محله های شهر کرج در این استان می باشد. باغ های جهانشهر از سمت شمال به محله حاجی آباد، از غرب به کوی کارمندان، از جنوب به محله چهارصد دستگاه و از شرق به بلوار طالقانی ختم می شود.

باغ فاتح جهانشهر کرج

همانطور که گفته می شود نام جهانشهر برداشته شده از نام جهان، همسر محمد صادق فاتح موسس محله جهانشهر است. در بین اهالی منطقه، محمد صادق فاتح یکی از سرشناس ترین افرادی بود که مالک باغ های زیادی در جهانشهر بوده است.

مناطق مهم محله جهانشهر کرج را پارک تنیس جهانشهر، باشگاه پینت بال جهانشهر، باغ خانواده جهانشهر و باشگاه میلاد تشکیل می دهد. مسجد اصلی و مهم جهانشهر، مسجد رسول اکرم است که در ابتدای خیابان فرمانداری قرار دارد. بخشی از باغ های قدیمی محله جهانشهر در نزدیکی پارک های خانواده و تنیس قرار دارند که در دست تخریب هستند!

نکته جالب توجه در مورد اهالی مناطق کاظم آباد و جوادآباد که از مردم قدیمی آن جا هستند متاسفانه بعضی از باغچه های خود را تخریب کرده و می خواهند روند آپارتمان سازی را پیش بگیرند. این مسئله در پشت تالار لوتوس کرج کاملا قابل مشاهده است.

منطقه جهانشهر هنوز هم به واسطه باغ های باقی مانده در آن از قدیم، جزو یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان البرز به شمار می رود.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید