مخمل کوه خرم آباد

24732 2016/05/08
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

مخمل کوه کجاست؟

مخمل کوه خرم آباد، یکی از رشته کوه های استان لرستان است که در شمال شرقی شهر خرم آباد واقع شده است. این کوه زیبا دارای ارتفاعی بالغ بر دو هزار و نهصد متر، بخشی از دره تاریخی خاید آلو خرم آباد را در خود جای داده است.

در انتهای مخمل کوه، دو تنگه مهم را مشاهده می کنیم که در طول تاریخ رخداد های فراوانی در آن ها صورت گرفته است. یکی در بخش جنوبی کوه که به جاده بروجرد به خرم آباد منتهی می شود که در آنجا جنگ های خونینی در بدو ورود رضاخان به لرستان شاهد بودیم و دیگری در انتهای شمالی مخمل کوه، جاده خرم آباد به الشتر و مشهور به تنگ شبیخون است که نامش گویای بسیاری چیزهاست.

بافت مخمل کوه خرم آباد، رسوبی است و اکثر آن پوشیده از گلسنگ می باشد. گلسنگ های آفتاب سوخته و سیاه رنگ با آغاز بارش سراسر سبز می شود. به خاطر اینکه گلسنگ ها آفتاب گریز هستند، بخشی از مخمل کوه که کمتر مورد تابش خورشید قرار گرفته دیدنی تر و سر سبزتر است.

آبشار زیبای مخمل کوه خرم آباد لرستان در دره زیبای مخمل کوه و در تنگه شبیخون واقع شده است. نام آبشار برگرفته شده از گل سنگ های زیبا با رنگ سبز مخملی که در بهار روی سنگ ها رشد می کنند. پارک جنگلی و تفریحی برای گردشگران در تنگ شبیخون دایر شده که این مکان در دو فصل اول سال بسیار دیدنی می باشد.

برای علاقه مندان به کوهپیمایی، طبیعت مخمل کوه خرم آباد مکان بسیار مناسبی است. دسترسی آبشار مخمل کوه یک راه هموار و آسفالت می باشد، به صورتی که با خودرو نیز می توان به دامنه آن رسید و برخلاف بسیاری از آبشار ها که مسیر صعب العبوری دارند، رسیدن به آبشار مخمل کوه برای عموم راحت است. با چند دقیقه رانندگی به کوهپایه می رسید و بعد از آن می توان به یک کوهپیمایی دلچسب و بی نظیر فکر کنید.

آدرس مخمل کوه خرم آباد : لرستان، شهر خرم آباد، مسیر خرم‌ آباد به الشتر

عکس مخمل کوه خرم آباد

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • رسول

    ????