آبشار نای انگیز لرستان

15225 ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

در سمت جنوب شرقی شهر خرم آباد و در میان رشته کوه های هشتاد پهلو، یکی از زیباترین آبشارهای استان لرستان قرار دارد. آبشار نای انگیز لرستان به خصوص در زمان پرآبی منظره بسیار زیبایی را خلق می کند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. دشت های سرسبز اطراف این آبشار در روستای نای انگیز و در کنار صخره های کوهستانی و درختان و گیاهان متنوع منطقه، چشم اندازی رویایی را پدید آورده است که باعث می شود هرساله گردشگران زیادی به قصد دیدن آن به این استان سفر کنند.

برای دیدن آبشار نای انگیز باید از خرم آباد به سمت سپید دشت بروید. پس از طی مسافتی نزدیک به 45 کیلومتر به یک جاده فرعی می رسید که در سمت چپ جاده قرار دارد. این جاده را گه در پیش بگیرید به منطقه نای انگیز می رسید که آبشار در آن قرار دارد. سرچشمه آبشار چشمه سازهی است که در ارتفاعات نزدیک آبشار قرار دارد. برای دیدن سرچشمه آبشار نای انگیز سپید دشت باید کمی سختی را به جان بخرید. چراکه مسیر آن کوهستانی و کمی مشکل است.

رودی که به آبشار نای انگیز خرم آباد منتهی می شود مسیری طولانی را طی می کند در راه چندین آبشار کوچک پله ای را نیز به وجود می آورد که دیدن آنها نیز خالی از لطف نیست. طبیعت این منطقه بسیار بکر و پوشش گیاهی اطراف آن متنوع است. آب و هوای مناطق آبشار نیز در فصول بهار و تابستان بسیار مطبوع و دل انگیز است و شما را ترغیب می کند تا در کنار آبشار کمپ بزنید و شبی را در این مطقه سپری کنید.

آب آبشار نای انگیز در استان لرستان پس از اینکه مسیری کوتاهی را طی می کند و آبشار سرکانه را به وجود می آورد، به رودخانه سزار سرازیر می شود. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا در سفر خود به استان لرستان دیدن این آبشار زیبا و منطقه نای انگیز را از دست ندهید.

آبشار نای انگیز یکی از زیباتری جاذبه های گردشگری لرستان می باشد که بهتر است در فصول بهار و تابستان از آن دیدن کنید، چرا که آب و هوای منطقه در فصول پاییز و زمستان بسیار سرد است و ممکن است لذت لازم را از آن نبرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید