پارک اللرباغی ارومیه

14490 2019/05/18
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

ارومیه یکی از کلان شهرهای ایران است که جز یکی از شهرهای قدیمی در شمال غربی ایران محسوب می شود. ارومیه مرکز استان آذربایجان می باشد که بیش از 3 هزار سال قدمت دارد به همین خاطر به عنوان 19 امین شهر تاریخی ایران، در یونسکو ثبت شده است. به دلیل علاقه وافر رضاشاه به این شهر، اسم آن به رضائیه تغییر یافت که بعد از انقلاب اسلامی باز هم به نام ارومیه تغییر پیدا کرد.

از نظر آب و هوایی شهر ارومیه تابستان های تقریبا گرم و زمستان های سردی دارد که به طور کلی آب و هوای فوق العاده ای داشته و شهری به تمام معنا چهار فصل است.

پارک اللرباغی کجاست؟

پارک اللرباغی ارومیه با وسعت 41 هکتار در سمت خیابان والفجرو کنار رودخانه شهر چای و در جنوب شهر ارومیه و حاشیه خیابان والفجر قرار دارد. پارک اللرباغی یکی از جاذبه های گردشگری تفریحی شهر ارومیه می باشد.

در پارک اللرباغی ارومیه که به پارک کوهستانی هم معروف است یک دریاچه مصنوعی با مساحت 5/2 هکتار احداث شده و 14 هزار متر مکعب گنجایش دارد و در این منطقه زیبا چندین قایق برای گشت و گذار بر روی دریاچه به شهروندان و گردشگران ارائه می شود.

پارک اللرباغی در ارومیه با چشم اندازی بسیار دیدنی و زیبا، دارای امکانات بسیار منحصر به فردی می باشد که بعضی از انها را برایتان شرح می دهیم: سالن آمفی تئاتر روباز، پیست دوچرخه سواری، وسایل بازی برای کودکان، جاده تندرستی، سکوی نشیمن خانواده، قایق سواری، پارکینگ خودرو، گذر مشاهیر، و اتوبانک.

 

همچنین مدیران شهرداری ارومیه در دستور کار برای طراحی و توسعه این پارک زیبا، سرگرمی هایی در قالب تفریحاتی طراحی کرده اند که شامل باغ پرندگان، پیست اسکیت، باغ گلها، اجرای جزیره در وسط رودخانه می شود که قرار است در آیند ای نه چندان دور مورد بهره برداری در پارک ساحلی ارومیه قرار بگیرد.

آدرس پارک اللرباغی ارومیه: ارومیه، امتداد خیابان والفجر و رودخانه شهر چای ارومیه، پارک اللرباغ

عکسهای پارک اللرباغی ارومیه

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید